V pátém dílu Legie blíže poznáte Agu a její minulost

Aga
Již pátý díl série Legie si tentokrát vzal na starosti František Kotleta a opět to stojí za to. Připravte se na slušnou porci humoru, mimozemských potvor i několika lidí. Tentokrát se kapitán Moravec rozhodl zachránit ještěrku, která ho chce většinu dobu zabít.

Nejobávanější členka vesmírné lodi Kraksna jménem Aga byla unesena. Přestože je po většinu doby trochu agresivní a nemá moc smysl pro humor, je prostě součástí týmu, proto se ji rozhodne kapitán Moravec zachránit. Jak asi už tušíte, není to zrovna nejlepší nápad a jeho provedení bude ještě horší. Připravte se na další dobrodružství, z něhož bude návrat dosti nepravděpodobný.

Dlouhotrvající seriál z okupovaného vesmíru je opět tady. Tentokrát se v hlavní roli uvede především již zmíněný Moravec, zatímco většina ostatních si někde asi dává přestávku. Kvůli misi na záchranu Agy bude muset obstát v několika drsných soubojích. Dočkáte se řady nových vesmírných potvor, na jejichž vytvoření musel Kotleta použít hodně své fantasie.

Zápletka se tentokrát odehrává především na jedné ze vzdálených planet, dostanete se do válečné arény, kde poteče krev a bude se umírat. Na scénu přijdou i nové zbraně a dávno zapomenutá umění boje. Opět jsme se dočkali vrcholně akčního románu, u kterého se budete takřka od začátku do konce bavit.

Nechybějí ani pro Kotletu typické hlášky a nakonec přijde i nějaká ta sexuální scéna. A to jsem si po většinu doby říkal, že se Kotleta s milostnými hrátkami nějak drží zpátky. Najednou mě ovšem dokázal vyvézt z omylu a prostřednictvím hodně zvráceného fyzického kontaktu mi způsobil noční můry na hodně dlouhou dobu.

Čtenáři se dozvědí i více podrobností o minulosti Agy, poznají její kořeny a tím se jí hodně přiblíží. Vlastně bych skoro řekl, že jí to dá trochu lidštější tvář. Kdyby ovšem nebyla každým coulem mimozemšťan. Budete svědky její strašlivé síly, ale poprvé ukáže i něco už jen méně vzdáleného citům.

Musím se přiznat, že jsem se už skoro od začátku obával, jestli se autoři v této sérii rychle nevyčerpají a nezačnou své fanoušky nudit. A musím odpovědět – ani náhodou. Oproti předchozímu dílu zábavnost podle mého názoru naopak o kousek stoupla, což potvrzují i některé komentáře na Databázi knih.

Sněgoňová s Kotletou prostě stále válí a perou do svých fanoušků velkou porci svých neortodoxních myšlenek. Nebudu tady posuzovat, kdo zatím u mě vede. Musím se tedy přiznat, že Aga mě docela dostala, takže pánská část osazenstva má zatím lehkou výhodu.

Nyní mě ovšem už čeká další díl s označením Pán hor, který si opět převzala ta krásnější, ale neméně akční polovička. Kristýna Sněgoňová navíc chystá na září i třetí díl série Města, jenž dostal pojmenování Svět v bouři. Jestli jste první dva počiny nečetli, určitě se na ně vrhněte.

 

Kniha Aga můžete zakoupit na stránkách nakladatelství Epocha.

 

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.