Rudý vlk připomíná Červenou karkulku, ale nabízí daleko víc

Rudy vlk HP banner 600x300 px
Červená karkulka je zpět v trochu temnější formě. Rudý vlk Rachel Vincent nabídne zajímavou zápletku v young adult obalu s občasnými až hororovými momenty. Nenechte si ujít tento příběh plný příšer.

Ústřední postavou je Adéla, zdánlivě obyčejná dívka, dcera místní pekařky. Společně s matkou žijí ve vesnici Oakdale, která je obklopena temným lesem. Neproniká do něj žádné světlo, ale můžete v něm potkat hromadu nebezpečných příšer. Jediný člověk v něm žijící je Adélina babička.

V den svých šestnáctých narozenin se mladá žena dozvídá, že patří k prastarému rodu strážkyň. Bude se muset vzdát svého předchozího života i vysněného muže a vydat se na cestu plnou nebezpečí. Je na to ovšem připravená? Dokáže obětovat lásku pro vyšší dobro? Navíc to rozhodně není jediné tajemství, které má v blízké době objevit.

Krásná obálka přitahuje na příběh Červené karkulky

Musím se hned na začátek přiznat, že kniha si mě získala už svojí obálkou. Ta je prostě parádní a na první pohled přitahuje zraky čtenářů. Odjakživa platí poučka, že obal prostě prodává. Ale jak je to se samotným románem?

Nikdy jsem moc nebyl příznivcem nějakých rettelingů známých pohádek, ale všechno se má jednou zkusit. Navíc Rudý vlk obsahuje spíše fragmenty populární pohádky. Jasně, najdete tu dívku v červeném, vlka, babičku…Zároveň má ovšem celý příběh daleko hlubší podstatu.

Pomalejší rozjezd, ale nakonec slušná akce

Začátek se odehrává v trochu pomalejším tempu. Nejdříve se totiž hlavní hrdinka musí vůbec propracovat k tomu, aby se dozvěděla o svém poslání. Takže tu máme nějakou romantickou linku, rychlý popis samotné vesnice i jejího fungování a náhled do dívčiny rodiny.

O něco později se to přecijen více rozjede, dočkáte se nějakých těch soubojů s příšerami a dalších dramatických momentů. Zápletka vlastně není vůbec špatná, ale celé mi to tak trochu připadá, jako by se mělo jednat o první díl série. Kniha má všechny jeho znaky, ale zároveň jsem o tom nikde moc nenašel zmínku. Docela by mě tedy zajímalo, jak to ve skutečnosti je. Jestliže se totiž dočkáme pokračování, všechno je v pořádku. Pokud ovšem ne, tak jsou některé věci trochu nedotažené.

Netypická kladná hrdinka a nebezpečné příšery

Ale ještě zpět k samotné Adéle. Zůstává otázkou, nakolik si ji čtenáři zamilují. V některých chvílích se totiž nechová zrovna sympaticky, naopak dělá docela velké přešlapy. Takto je ovšem vystavěná její postava a vlastně to nakonec působí dost zajímavě. Rozhodně se totiž nejedná o typickou kladnou hrdinku, i když ve svém srdci má hrdinství a lásku.

Musím říct, že se mi líbili popisy různých monster, se kterými se musí potýkat. Ústřední roli tu hraje vlk, ale nebude to jediná potvora, jenž tu potkáte. Příběh ovšem tak trochu podsouvá čtenáři myšlenku, že někdy může větší nebezpečí představovat samotný člověk.

V pozdějších fázích se dočkáte několika krvavějších a temnějších momentů, ale samozřejmě se nejedná o žádný typický horor. Tento titul je určen především pro mladší čtenáře, milovníky young adult, ale může zaujmout i širší základnu lidí. Putování po temném lese a náhlý příchod zla ovšem vždycky působí i trochu strašidelně. Působivá atmosféra tu rozhodně nechybí.

Rudý vlk v celkovém součtu není vůbec špatnou knihou. Nabídne dostatek zajímavých okamžiků, nějakou tu akci a dočkáte se i romantiky. Milovníkům žánru pro mladé dospělé tu vlastně nebude téměř nic chybět. Zároveň ovšem nabízí dostatek prostoru do budoucna, takže budu trochu s napětím očekávat, jestli se dočkáme další dílu. V hlavě mi totiž zůstalo mnoho otázek, jak některé části dopadnou.

 

Knihu Rudý vlk si můžete zakoupit na stránkách společnosti Grada.

 

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.