Čarodějka a zlatý elixír ve znamení alchymie, magie a staré Prahy

Čarodějka a zlatý elixír
Již potřetí se mohou čtenáři knih Petry Kubáškové setkat s Čarodějkami malostranskými a prožívat s nimi napínavá dobrodružství plné magie. Čarodějka a zlatý elixír vás tentokrát vezme do dob alchymistů a lektvarů nesmrtelnosti. Kdo by po ní netoužil, že?

Mladá čarodějka Ginevra musí tentokrát přijít na tajemství spojené se záhadným alchymistou, který do života její rodiny vnese pěkný rozruch. Naše stará známá se kvůli němu musí vydat do odlehlých zákoutí Zlaté uličky a hledat tajemný dům, který skoro nikdo ještě neviděl. Ale to je jen první zastávka na její dlouhé cestě za zlatým elixírem. Naštěstí jí budou pomáhat její kamarádky i rodina, která je ovšem občas trochu nevyzpytatelná.

Musím se hned na úvod přiznat, že se jedná o mé seznámení s touto sérií. Jasně, není to úplně ideální začínat od třetího dílu, ale přesto jsem si čtení této knihy užil. Nabízí totiž opravdu kouzelný příběh (překvapivě), v němž najdete mnoho zajímavých námětů, budete bloudit krásnou starou Prahou a seznámíte se s nejednou charismatickou osobností.

Tohle fantasy je určeno především mladším čtenářům, ale určitě zaujme i mnohé starším, kteří netouží po nějaké temnější verzi tohoto žánru. Základním stavebním kamenem jsou přitažlivé postavy. O hlavní hrdince jsme již něco málo pověděli, ale ani její příbuzní tu rozhodně nejsou do počtu. Vlastně si je budete všechny představovat a prožívat jejich útrapy společně s nimi.

Neméně dobře vykreslené je i prostředí. Ocitnete se v Praze zahalené mlhou, podíváte se do známých i neznámých míst a celkově budete z magické atmosféry nadšení. Jestliže nejste z Prahy, pomocí vyprávění se do ní přenesete a budete v ní prožívat trochu netradiční zážitky.

A pak je tu magie. Není to teda žádný Harry Potter. Občas se někam teleportnete, budete poznávat aury čarodějek nebo se prostě vypaříte, aby vás ostatní neviděli. V kombinaci s již jmenovaným prostředím to všechno funguje parádně.

Po nutném začátku se příběh velice slušně rozjede. Záhady přibývají, občas se dočkáte nebezpečných chvilek, kdy se bude Ginevra trochu bát. Nachystejte se i na velkou bitvu, a to nejen mezi rozezlenými čarodějkami, ale i v lásce. Jasně, romantická linie nemůže chybět. Vlastně se tady ukáže, jestli dokáže pravý cit přemoci i mocné kouzlo.

Po celou dobu se budete magicky bavit a od textu neodtrhnete oči. Jestliže se vám líbili předchozí díly, pěvně věřím, že ani tento vás nezklame. Najdete v něm totiž svět, který máte tak rádi a chcete se do něj vracet.

Nesmějí chybět ani skvělé ilustrace od Strigy, které onu divotvornou atmosféru báječně dokreslují. Některé působí až skoro strašidelně, jiné v sobě skrývají silné emoce. Celkově je tento titul graficky opravdu povedený a stane se ozdobou vaší fantastické knihovny.

Čarodějka a zlatý elixír je rozhodně poutavou knihou, jenž vás dokáže pohltit. Jestliže nad touto sérií teprve přemýšlíte a máte rádi magické světy, neváhejte jí zkusit. O něco více se možná hodí pro dívky (přecijenom se v ní občas řešej i holčičí věci a tak), ale zaujme jistě i mnohé klučičí čtenáře. Kdo by totiž nechtěl letět starou Prahou, obdivovat její stará znamení a povídat si s mýtickými tvory? Dobrodružství tu zažijete habaděj.

 

Knihu Čarodějka a zlatý elixír můžete zakoupit na stránkách nakladatelství Epocha.

 

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *