Velký knižní čtvrtek přinese v březnu řadu zajímavých novinek

texture 1504364 1280
Pomalu se nám blíží další Velký knižní čtvrtek. Jeho jarní část opět přinese do knihovniček všech knihomolů řadu zajímavých titulů. Na co se tentokrát můžete těšit?

Velký knižní čtvrtek je společná akce řady nakladatelů a knižní distribuce Kosmas. Společnými silami vydají v jeden den hned několik knih, které mají zabodovat na pultech knihkupectví. Tentokrát se uskuteční 19. března 2020 a můžete se při něm těšit na 15 hitů jarní sezóny. 

Nebude mezi nimi chybět ani novinka Jozefa Kariky s názvem Na smrt. Tento příběh se odehrává v Československu roku 1928, který propojuje svět americké mafie s hrůzami nacismu. Rozsahem a dějovým obloukem se má jednat o největší slovenský porevoluční román. Vydává nakladatelství Argo.

Za pozornost určitě budou stát i Zvuky probouzení od manželů Třešňákových. Vyprávějí příběh výchovy dcery s autismem spojeným s mentální retardací a vážnými projevy chování. Rodiče dnes čtrnáctileté Dorotky čtivou formou reflektují vnitřní proměnu, kterou jim roky nepřetržité péče přinesly, zachycují kouzelné momenty života s atypickým dítětem i děsivá dramata jeho neklidu a sebepoškozování. Vydává nakladatelství Druhé město.

Růžové vrány od Pavly Jonssonové přinášejí dvacet rozhovorů s předními českými muzikantkami, které spojuje příslušnost k české hudební alternativní scéně. Zkoumají jejich osobní historii, tvůrčí metody, názory na situaci žen v hudbě a v životě vůbec a jak spiritualita ovlivňuje jejich práci. Vydává nakladatelství Volvox Globator.

Krvavý bronx je sbírka povídek od autorů nakladatelství Host i Druhé město. Texty vznikly na základě „černé kroniky“ a obsahují díla takových autorů jako jsou Kateřina Tučková, Alena Mornštajnová, Petr Stančík, Michal Sýkora, Petra Soukupová a mnoho dalších. Vydává nakladatelství Host a Druhé město.

To je jen zlomek knih, které vychází na Velký knižní čtvrtek 19. března 2020. Všechny tituly najdete na stránkách tohoto projektu.

https://www.velkyctvrtek.cz/

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.