Svět knihy Plzeň už tento víkend

thumb 3305 642 380
Již tento týden se uskuteční Svět knihy v Plzni, letošní největší knižní akce. Teda jestli ho ještě Hamáček a jemu podobní nestačí zakázat. Pevně ovšem věříme, že už jim to nevyjde. A na co se můžete těšit? Nabídneme vám ochutnávku několika bodů programu, které zaujaly naší redakci.

V pátek byste si rozhodně neměli nechat ujít představení podzimních knižních novinek od 14 hodin v Klempírně. Po loňské úspěšné premiéře tohoto programu se i letos chystají nakladatelé představit tituly, na něž se můžete těšit v následujících měsících.

Rovněž od 14 hodin představí Jan Synek svoji knihu o Miladě Horákové Mám klid ve svém svědomí. Pořádá Ústav pro studium totalitních režimů.

V 15 hodin přijde i nestor české sci-fi Ondřej Neff se svou novinkou Barbora a Zlatý robot. Jedná se o sci-fi detektivku pro všechny, co mají rádi rakety, jinoplanetníky, roboty, hrdiny a padouchy.

V 16 hodin potom představí Kateřina Tučková své Hrdinky. Knihu o úspěšných českých ženách, které měnily chod našich dějin. Nebude chybět ani autorka projektu Renata Fučíková.

Nebude chybět ani jeden z hitů letošní sezóny, kniha o Milanovi Kunderovi od Jana Nováka. Přímo autora vyzpovídá od 17 hodin Ladislav Nagy.

A k tomu bude v pátek i řada dalších besed či autogramiád. Těšte se na Janu Jůzlovou, Miladu Rezkovou, Pavla Kosatíka, Olgu Stehlíkovou nebo Jaroslava Rudiše.

I v sobotu se můžete těšit na mnoho zajímavých spisovatelů. Už v 10 hodin vám Galina Miklínová a Petr Stančík povypráví o dobrodružstvích party H2O, o kterých napsali již 4 knihy.

V 11 hodin vám svou prvotinu K tabuli půjde vrah představí Martina Adlerová. Jedná se o objev letošní podzimu. V její knize najdete vtipné vyprávění o českých školách.

Rovněž od 11 hodin nebude chybět ani spisovatelka Markéta Lukášková se svými knihami Panda v nesnázích, Vlaštovka v bublině, Losos v kaluži nebo InTyMně. Anebo sestry Lucie a Nicol, blogerky z A Cup of Style, které vydaly knihu Deset let se ségrou.

Ve 14 hodin přijde na scénu Jiří Havlíček se svou nejnovější knihou Plachetnice na vinětách. Ve stejnou dobu ovšem představí Jirka Šraub své Rockové příběhy pro malé rebely a bude Hororová hodinkaKristinou Haidingerovou a Petr Bočkem.

Hodně zajímavé potom bude v 16 hodin vyprávění autorky s pseudonymem Jakuba Katalpa, která vydala titul Zuzanin dech. Ten se odehrává i za druhé světové války.

Jednou z posledních součástí programu bude Tereza Kadečková a její fantasy prvotina O dracích a lidech v 18 hodin.

A opět se dočkáte i řady autogramiád. Kromě již zmíněných autorů třeba s Janem Němcem, Janem Sojkou nebo Michaelou Fišarovou.

Kompletní program najdete na stránkách Světa knihy

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *