Představujeme nakladatelství Altenberg

altenberg logo 1545078332 1
Nakladatelství Altenberg bylo založeno v roce 2016 Barborou a Josefem Kodetovými. Vydává zejména knihy pro děti a mládež, z oblasti zdravého životního stylu a překladovou literaturu z jihoslovanských jazyků.

flandil ve skolce

flandil u doktora

Najdete u nich třeba sérii o šnečkovi Flandilovi od autorky Barbory Hamblin, která je určená dětem předškolního věku a jejich rodičům. Vedle humorného příběhu nabízí první díl Flandil ve školce i vrchovatou porci ponaučení. Nabízí totiž odpovědi na otázky, jak se vyrovnat s trémou, ubližováním v dětském kolektivu nebo narozením mladšího sourozence. Druhý díl Flandil u doktora se potom zaměřuje na problematiku úrazů, zranění nebo obav z různých vyšetření.

kdy ma kralik bobky
 

vysnena ucitelka

Dalšími knihami ze stejné kategorie je potom třeba debut Kláry Mayerové s všeříkajícím názvem Kdy má králík bobky nebo aktuálně Vysněná učitelka od chorvatského spisovatele Miro Gavrana. Tento příběh vypráví o čtrnáctiletém chlapci, který se zamiluje do své učitelky.

strom bez jmena

V beletrii pro starší čtenáře se podíváme na chystané tituly. Mezi nimi je i titul Strom bez jména od Drago Jančara. Tohoto slovinského prozaika jste mohli potkat i na loňském ročníku pražské festivalu Svět knihy. Strom bez jména vyšel v originále roku a vypráví příběh archiváře Janeze Lipnika, který se prostřednictvím historických svědectví vrací do vlastní minulosti i k traumatickým událostem moderní slovinské historie.

detstvi v zahrebu branko polic

Další zajímavou knihou potom budou paměti chorvatského muzikologa Branka Poliće s názvem Dětství v Záhřebu. Popisují léta 1924–1937 a přibližují vzpomínky na autorovo dětství i tehdejší kulturní život v chorvatské metropoli.

V nejbližší době navíc chystá nakladatelství Altenberg i komiksovou knihu k 30. výročí sametové revoluce, o které vás budeme již velice brzy informovat. Rozhodně se tedy máte na co těšit.

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *