Počítačová a mobilní hra Polepšovna pro čarodějky se dočkala knižní verze

Polepsovna pro carodejky hry
Příběhy vycházející z počítačových her mají tu výhodu, že od začátku nepostrádají velkou fanouškovskou základnu. Zářným příkladem je i Polepšovna pro čarodějky, jejíž verzi pro počítač nebo mobil zná více než 1,5 milionu lidí po celém světě. Nyní přichází autor Petr Mandík s knižní verzí, která má zaděláno na velký úspěch.

První zmínky o Polepšovně pro čarodějky můžete najít již před pěti lety. V této době se totiž začal rodit scénář ke hře. Mladá dívka v něm zjistí, že má čarodějnické schopnosti, ale je zavřena do polepšovny pro čarodějky. Hráči jí pomáhají utéct a objevovat magický svět.

Prvotní psané příběhy vznikaly už se samotnou hrou, ale spisovatel Petr Mandík se dočkává vydání až nyní. Navíc přichází i s novými dobrodružstvími, které budou minimálně stejně napínavé. Můžete se těšit na staré známe z her čaroděje Alberta a Gildu nebo na alchymistu Reginalda.

Polepsovna pro carodejky obalka

Obálku knihy vytvořila Jana Buštíková, která spolupracovala od začátku i na její herní předloze.

Jana je doslova zavalená prací, a tak mě hodně potěšilo, že mi letos v létě na tvorbu obálky kývla,“ říká Petr Mandík a dodává: „K Aliciným příběhům její grafika prostě patří, ať už maluje zákoutí polepšovny pro čarodějky, magická města nebo třeba postavy čarodějů či magických zvířat.“  

Vychází na konci listopadu.

Informace o knížce a stručně i o hrách lze nalézt na webu ProCarodejky.cz

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.