Nakladatelství Carcosa a Golden Dog chystají další strašidelné lahůdky

halloween 2764651 1280
Příznivci knižního hororu nemají u nás zrovna na růžích ustláno. Kromě Stephena Kinga totiž v tomto žánru zase tolik knih nevychází. Alespoň o částečnou nápravu se snaží nakladatelství Golden Dog a Carcosa.

V těchto nakladatelstvích totiž vycházejí i extrémnější a trochu vymykající se knihy, které by u jiných společností s nechutí odmítli. Přitom se často jedná o velice zajímavé tituly. Pojďme se podívat na několik jejich budoucích novinek.

Golden Dog brzy vydá románovou prvotinu Petra Bočka, který byl prozatím znám především jako autor velice zdařilých povídek. Jeho Mízožravci se připravují na září nebo říjen a propojují historii s hororem. Ostatně autor má na svém kontě celou řadu historických publikací zejména z chrudimského kraje a Lanškrouna. K tomuto románu zatím není příliš mnoho informací.

Samotné nakladatelství jen lehce naznačuje:

Mízožravci jsou horor o tom, že se v jednom městě může skrývat něco, co je pro každého hrozbou, ale přitom se najdou tací, kteří to chtějí udržovat a nechat růst. Připravte se na Háj a na setkání s jeho Ochránci. Ne, nebude to milé setkání, hlavně v případě, pokud nezapadnete a nebudete se jim líbit.

Na obálce spolupracují Petr Karafiziev (nasnímal například fotografie ke knize Agentura: Střepy minulosti od Martina Štefka) a zkušený grafik Michal Březina, který má na svědomí i obálku nedávno vydaného Kazatele od Honzy Vojtíška.

Do konce roku by měl ve stejném nakladatelství vyjít i detektivní thriller Martina Štefka s názvem Mrtvé ženy. Bude se jednat o povídkový román. V na sebe navazujících příbězích se můžete těšit na newyorského detektiva Hanka Giorgia. Ten patří k nejlepším, ale zároveň nejpodivnějším vyšetřovatelům na oddělení. Většinou na něj navíc spadnou případy, při kterých ostatní kroutí hlavou a pláčou nad svojí neschopností.

Nakladatelství Carcosa právě oznámilo vydání knihy amerického spisovatele Johna Eversona. Ten u nás není příliš známý, přestože v zahraničí se řadí mezi nejpopulárnější hororové autory současnosti. V České republice mu zatím nic nevyšlo, ale to se již příští rok změní.

Píše už od poloviny devadesátých let a vydal jedenáct plnohodnotných knih. Za svůj první román Covenant obdržel cenu Brama Stokera. Jedno z dalších děl s názvem NightWhere dostalo na stejnou cenu alespoň nominaci. Vedle psaní knihy i vydává pod značkou Dark Arts Books.

V první polovině příštího roku mu u nás vyjde román Dům u hřbitova, který v originále spatřil světlo světa v minulém roce. Nakladatelství Carcosa o něm říká:

Příběh vypráví o tajuplném opuštěném příbytku opředeném řadou legend, ze kterého se partička podnikavců pokusí udělat halloweenskou atrakci – strašidelný dům. Každá místnost by měla odkazovat na nějaký slavný film (hlavní designéři mají mimochodem přezdívky Lucio a Argento). Samozřejmě to nebude jen tak.

Román vyjde v rámci edice Halloweenská knihovna.

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.