Knižní projekty 7.díl – Videokurz Pavla Renčína Jak napsat román

Jak napsat román
V rámci knižní projektů vám představíme videokurz Jak napsat román, který může pomoci všem začínajícím spisovatelům při jejich budoucí tvorbě. Jeho průvodcem je zkušený český autor Pavel Renčín.

Každého vášnivého čtenáře někdy napadne, že by rád přivedl na svět i vlastní knihu. Řadě z nás se honí hlavou zajímavé příběhy, které jen stačí vhodnou formou zpracovat a sepsat. Většina lidí tuto myšlenku zavrhne a raději dál pokračuje ve pouze ve čtení. Někteří se ovšem rozhodnou to zkusit, a právě jim přichází na pomoc oblíbený autor thrillerů a fantasy. Každá rada je totiž pro začátek dobrá.

Nejdříve něco málo k samotnému průvodci. Pavel Renčín svou první románovou knihu vydal v roce 2004 a nesla název Nepohádka. Nabízela lehce netradiční, ale velice čtivé fantasy. Už v předcházejících letech si získal pozornost za celou řadu výborných povídek. V roce 1999 obsadil druhou příčku v literární soutěži O železnou rukavici lorda Trollslayera a následující čtyři ročníky vyhrál. Své povídky publikoval v celé řadě antologií. Jmenujme alespoň Drakobijce, Kočas nebo Klášter slasti, který obsahoval jeho kyberpunkové dílo Valeriino přání.

V dalších letech mu vychází fantasy trilogie Městské války, která se stala velice oblíbenou. Posléze se rozhodne změnit žánr svých knih a v roce 2015 se objevuje jeho vynikající thriller Vězněná, který je inspirován skutečnými událostmi. V loňském roce pak pokračuje Klubem vrahů, který rovněž získal velice dobré hodnocení.

Jak sami vidíte, Pavel Renčín rozhodně není žádným začátečníkem. Naopak se řadí ke zkušeným autorům, kteří mají co nabídnout. O to víc by se měli začínající spisovatelé poohlédnout po jeho kurzu Jak napsat román. Rozdává v něm tipy, jak si vybrat žánr, jak na přímou řeč, jak vybrat dobrý název nebo co dál s textem. Kurz je už na internetu několik let a získal si řadu spokojených začínajících literátů.

V samotném kurzu nebo na Youtube dokonce najdete i pár lekcí zdarma, takže rozhodně nebudete kupovat zajíce v pytli.

Kurz naleznete na LearnTube pod odkazem zde.

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *