Albatros Media chystá nového Nesba, Rowlingovou nebo Alison Belshamovou

image
Společnost Albatros Media před několika dny uspořádala tradiční podzimní merendu, aby zde v rouškách představila své chystané tituly. Některé z nich bychom rádi doporučili i vám.

big valka je mym osudem CqD 447754

Ale nejdříve začneme knihou, která už před pár dny vyšla a rozhodně by neměla uniknout vaší pozornosti. Válka je mým osudem je bezprostřední reportáží Lenky Klicperové a Markéty Kutilové z válečného pole v Sýrii. Nahlíží na příčiny konfliktu, přináší bezprostřední dojmy přímo z místa činu a nechybí v ní ani názory a zkušenosti přímých účastníků. Samozřejmostí je potom bohatá fotografická příloha.

big hezci svet A4Y 448807

Dvacátéhotřetího září by měla vyjít nová kniha Barbory Šťastné Hezčí svět, která nabízí psychologicky komplexní příběh začínající v roce 1986. když se nad naši zem pomalu sunul radioaktivní mrak z Černobylu, bylo Zdeně šest let. A tenkrát se stala věc, která změnila osud celé její rodiny. Co se událo? Proč nechce její matka mluvit o minulosti? A kdo je tajemná imaginární přítelkyně, kterou Zdena oslovuje Dede?

Saturnin zasahuje

Jen o den později potom spatří světlo světa další zábavný román Miroslava Macka Saturnin zasahuje. Jedná se o již druhé pokračování legendární knihy Zdeňka Jirotky. Tentokrát Saturnin vyráží lyžovat do Orlických hor a v doprovodu starých známých: věčně nesnesitelné tety Kateřiny, jejího neotesaného synka Milouše, sarkastického doktora Vlacha i laskavého dědečka, který nosí po kapsách nevyčerpatelnou zásobu povedených historek.

Bohatý říjen nabízí celou řadu zajímavých titulů. Hned na začátku vám Dobrou noc, sladké sny popřejí nejoblíbenější příběhy pro děti v čele s Bobem a Bobkem, Vílou Amálkou, Maxipsem Fíkem a mnoha dalšími. Zapomenutý svět Zdeňka Buriana představuje ve svém třetím svazku další monumentální monografii legendy českého malířství. Jedná se o nejrozsáhlejší svazek celé série, který mapuje méně známou tvorbu Zdeňka Buriana. A samozřejmě nemůže chybět ani koronavirus, tentokrát v unikátní dokumentární knize Pandemie. Autoři vás den po dni provedou počátky pandemie až k jejímu pokročilejšímu stavu. Nechybějí ani rozhovory s českými politiky (Andrej Babiš, Adam Vojtěch, Jan Hamáček), s lékaři a zdravotníky (Roman Prymula, Martin Balík z VFN), ale také s celou řadou dalších, kteří během pandemie stáli v první linii. Všechny tři tituly by měly vyjít 5. října.

Patnáctého října bude následovat kniha Karin Krajčo Babinské Hvězdy na cestě. Strhující mnohovrstevnatý příběh o lásce i nenávisti, štěstí a smutku, ve kterém ale nechybí ani to nejdůležitější – humor. 19. října vyjde pokračování bestselleru Tatérka Alison Belshamové, tentokrát s názvem Inkoust. Opět se můžete těšit na napínavý thriller, ve kterém hraje tetování velkou roli. A stejný den by měla vyjít i Sladká pomsta Jonase Jonassona. Toho můžete znát jakou autora bestselleru Stoletý stařík, takže zábava je rozhodně zaručena. Tentokrát se můžete těšit na svět umění, ale možná přijde i papež.

0056049363 Mlčící fontány v

Dvacátéhošestého října vás určitě uchvátí Mlčící fontány od velice úspěšné autorky Ruty Sepetys. Poznáte život ve stínu španělské diktatury. A jak už je u této tvůrkyně zvykem, můžete se opět těšit na velice silná témata.

Listopad je potom ve znamení dvou velkých jmen. 16. listopadu si přijdou na své všichni fanoušci Jo Nesba. Vyjde mu totiž nová kniha Království, která je stand alone titulem, nenavazuje tedy na populární sérii s detektivem Harrym Holem. Vzhledem k prostředí je v příběhu hojně využívána slangová mluva, čímž se Království výrazně liší od ostatních autorových knih. Jisté ovšem je, že to bude opět pecka.

big ikabog dDo 450636

A čím jiným to ukončit než J. K. Rowling. 23. listopadu vychází knižně její Ikabog, kterou ilustrovalo 34 českých dětí. Jedná se o původní pohádku, kterou J. K. Rowlingová napsala před více než deseti lety a četla ji před spaním svým dvěma menším dětem. Spisovatelka plánuje věnovat celý svůj honorář z knihy projektům, které pomáhají lidem zasaženým pandemií Covid-19.

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *