Zmiz, dokud můžeš je drsná krimi plná mezilidských vztahů i násilí

Zmiz, dokud můžeš
Druhý díl krimi série Laurel Snowová s názvem Zmiz, dokud můžeš navazuje tam, kde jeho autorka Rebecca Zanetti skončila. Opět se můžete těšit na drsnou přírodu, psychopatického vraha a dvojici rozdílných vyšetřovatelů.

Vlastně mám docela rád, když u některých autorů detektivek a krimi vím co očekávat. Jasně je tu nová zápletka, zabiják a děje se tam mnoho dalších věcí. Přesto si kniha natolik zachovala atmosféru a příchuť svého staršího sourozence, že jeho fanoušky takřka nemůže zklamat.

Opět se můžete těšit na šíleného vraha, za nímž zůstává poměrně velké množství mrtvol. Tentokrát jsou v jejich okolí rozházeny květy černých jiřin, oběti jsou brutálně zmasakrovány a byly jim odděleny ruce. Tajemný vrah agentce Laurel Snowové a rangerovi Hucku Riversovi uniká a navíc jim situaci ztěžuje nevyzpytatelná Laurelina sestra Abigail. Co když i ona má na svých rukách krev?

V prvotině jste se kromě skvěle propracované detektivní zápletky seznámili s ústředními postavami, ale i mnohými dalšími obyvateli městečka zločinu a jeho okolí. Tentokrát se tedy jejich osudy dále rozplétají, přicházejí nové impulsy a cesty. To má právě na této knize nejvíce baví.

Na jednu stranu tu máme skvělou detektivní linii, která se částečně odehrává v těžko přístupné a mrazivé krajině. Je tu opět sadistický vrah, jakého prostě mají čtenáři tohoto žánru rádi. I dvojice vyšetřovatelů, jimž to pálí a postupně si nacházejí cestičku k vyšetření zločinu. Vedle toho se tu ovšem odehrává i řada dalších událostí.

Nechybí romantická linka mezi Laurel a Huckem, která je dosti komplikovaná. Byla započata už jejich sexem v minulém dílu, ale poté se sobě navzájem opět trochu vzdálili a uvrhli se do kamarádských sítí. Ale stále to mezi nimi jiskří, jen to prostě nebude tak jednoduché.

Hodně zajímavou postavou je i Abigail. Sestra agentky je krásná, velice chytrá, přesto má očividně ve své duši i nějakou tu temnotu. Vlastně někdy nebudete vědět, co si o ní myslet. Vyšetřovatelé jí zrovna moc nevěří a stále se jí snaží přišít nějaký zločin. Ale je opravdu tak špatná? Někdy vypadá jako oběť, náhle ovšem ukáže svou druhou tvář.

A pak je tu x dalších mikropříběhů. Od matky Laurel, která podniká. Objeví se nový agent. Tajemství okolo nestoudných fotografií. Komplikace s rivaly z bezpečnostních sborů. A mnoho dalších podobných věcí, které vás do celého děje natolik vtáhnou, že nebudete vědět kam dřív koukat.

Na jednu stranu dostane to, co se vám na prvním dílu líbilo. Na tu druhou se tu může stát takřka cokoliv. Jednotliví jedinci najednou mohou všechno obrátit o 180 stupňů. Tajemství je stále dost a upřímně ani po přečtení se všechny nevyřeší. Stále vás všechno žene dopředu a nutí vzhlížet do budoucnosti k dalším dílům.

Celkově kniha působí velice čtivě. Je temná, ale i s kousky dobra. Všechno odsýpá jak má a hluchých míst se tu nedočkáte. Stačí se podívat i na hodnocení na Databázi knih a rázem pochopíte, že Zmiz, dokud můžeš prostě stojí za pozornost.

 

Knihu Zmiz, dokud můžeš zakoupíte na stránkách společnosti Grada.

 

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.