Víkend plný viny o temných vztahových tajemstvích

ocean g7c28f2432 1280
Víkend plný viny je již čtvrtou česky přeloženou knihou oblíbené anglické spisovatelky Sandie Jones. Ačkoliv ho většinou najdete zařazený jako thriller, ve skutečnosti se vlastně pohybuje trochu jiným směrem.

Hlavní roli tu hraje šestice lidí. Jedná se o tři páry – Rachel a Jacka, Paige a Noaha, a nakonec především Willa a Ali, jeho novou snoubenku, s níž se mají brzy brát. Právě svatba spojí cesty všech dohromady, když se vypraví do Portugalska na romantický obřad. Od začátku se ovšem dějí drobné škaredosti, které postupem v času vyústí v něco většího. A to v moment, kdy začnou na povrh vyplouvat tajemství jednotlivých účastníků zájezdu.

Jak už jsme v úvodu naznačili, kniha má sice dejme tomu thrillerový nádech, ve skutečnosti se ovšem jedná spíše o takové společenské drama. Já osobně bych to ještě upřesnil na vztahovou tragédii. Právě o partnerství tu totiž jde především, což vám začne velice brzy během čtení docházet docházet. Nečekejte tedy žádné hromady mrtvol či šílené zabijáky. Tentokrát se podíváme na zoubek lásce, která ovšem dokáže rovněž způsobit velkou bolest.

Vlastně musím říct, že kdybych dopředu tušil, jakým směrem se to bude vyvíjet, možná bych po tomto titulu ani nesáhl. Ale po přečtení celého románu uznávám, že by to byla docela škoda. V průběhu dění sice už možná budou mnozí muži z těch vztahových peripetií lehce otráveni, rozuzlení je ovšem nakonec velice zajímavé.

Vede k němu poměrně daleká cesta, na níž budete postupně odkrývat jednotlivé kousky skládačky. Troufnu si říct, že některé věci v zápletce jsou lehce předvídatelné, jiné možná méně. Nějakých těch zvratů se ovšem nakonec určitě dočkáte, nebojte.

Do postupně gradujícího děje se dostane i troška akce, během níž půjde o životy přítomných. A přestože vám budou v průběhu některé otázky zodpovězeny, jiné se naopak vyrojí. Vlastně mě v hlavě několik neznámých zůstalo i po přečtení, ale spíše v tom směru, že by mě zajímalo, jak to všechno bude pokračovat.

Velkou roli tu hraje psychologie, schopnost druhého zradit nebo nadání odhalit pomocí stop skryté tajemství. To ovšem může být natolik zauzleno, že nakonec dopadne vše úplně jinak. Ale průběh dění vás vlastně po většinu doby docela baví. Hlavně teda ženy, kterým je spíše tento titul určen. Ale i já jako zástupce mužského pohlaví jsem si ho veskrze užil.

Víkend plný viny není úplně typickou knihou, kterou čtu každý měsíc. Mám radši thrillery právě s těmi bestiálními vrahy, při kterých vás mrazí v zádech. Ale ani tento příběh není nikterak veselý a v některé situace vámi rovněž otřesou. Především díky tomu, že všechno působí poměrně uvěřitelně. Jasně, je to trochu více překombinované, aby čtenář hned všechno neodhalil. Ale co když se něco podobného stane i vám? Po přečtení si možná budete dávat větší pozor, jestli před vámi neskrývá váš partner nějaké děsivé tajemství.

 

Knihu Víkend plný viny můžete zakoupit na stránkách společnosti Grada. Vyšlo pod značkou Cosmopolis.

 

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.