Temné stránky – horor s motivy skutečného sériového vraždění

Temné stránky
Temné stránky jsou velice zajímavým hororem z per dvou autorů Romana Bílka a Petra Bočka. Nadpřirozený svět se v něm prolíná se skutečným, když máte možnost číst o událostech okolo sériového vraha Ivana Roubala.

V hlavních rolích tu je trojice záhadologů, kteří si postupem času vybudovali ostře sledovaný podcast o záhadných místech. Jednoho dne se v rámci své činnosti vydají na další tajemné místo. Tentokrát na statek Pohádka, na němž žil a vraždil jeden z nejznámějších českých sériových vrahů Ivan Roubal. Ani zdaleka ovšem netuší, jaké děsivé události zde zažijí.

Základním stavebním kamenem příběhu jsou právě ony ústřední postavy. Šéf party s přezdívkou Rumenige, který dokáže naplánovat skvělé výpravy a hledá příběhy. Krásná ženština Katy, s níž se Rumenige občas vyspí, ale jen proto aby si užil. A kameraman i střihač Albert, který by s Katy rád něco měl, ale bojí se jí projevit své city a touhy.

Každý z nich je jiný a zejména v první polovině knihy je postupně poznáváme. Je tak nasazeno trochu pomalejší tempo, přesto se ani chvilku nenudíte. Sledujete předchozí expedice trojice a poznáváte, jak se k té současné a jejich nejzásadnější dostali. Vlastně se na úvodních stranách ani neodehrává nějaký horor.

Všechno se ovšem rázem zvrhne po jejich příchodu na Pohádku. Začnou se dít neskutečné věci, můžete se těšit na spoustu mrtvol, nechutností a někdy až bizarních situací. Tempo stoupne na maximum a od stránek plných děsu a krve nebudete moci odtrhnout oči.

Velkou zajímavostí je právě ono propojení fiktivního a nadpřirozeného světa s tím reálným. Ivan Roubal je jistě velice temná, ale na druhou stranu i fascinující osobnost. Tak už to se zlem bývá. Jsou tu rozvíjené šílené teorie o jeho vraždách, ale i vypíchnutá některá fakta a pověsti. Nakonec se v knize objeví ještě větší zlo, než byl sám sériový vrah. Přesto z ní cítíte i nepříjemný odkaz této lidské stvůry.

Hodně poutavý je i styl psaní. Dočkáte se vyprávění z pohledů všech tří hlavních osob. Zápletka tak zajímavě přeskakuje mezi nimi, někdy si užijete stejnou situaci z více pohledů, což mě prostě baví. Nechybějí i určité flashbacky do minulosti. Celkově je znát vypsanost a velká fantasie tvůrců.

Přítomné jsou i poměrně časté erotické vložky, které nejsou nikterak vulgární, přesto často nabízejí spíše živočišný sex. Ten je ostatně v knize buď jako nějaký prostředek k určitým účelům nebo jako chtíč a touha. Příliš lásky tu nehledejte, i když určité drobné náznaky by tu byly. Ale brzy jsou pošlapány a zneuctěny. Nebo prostě zatraceny.

Ptáte se, jestli to na Pohádce dopadne jako v pohádce? To vám prozrazovat nebudu, ale závěr je hodně zajímavý. Dojde při něm k určitému nečekanému zvratu a vlastně trošku otevřenému konci. Temnota totiž nikdy nespí a kdykoliv se může vrátit.

Temné stránky jsou za mě velice zajímavým a troufnu si říct i nadžánrovým kouskem. Jasně, v některých momentech jsou poměrně brutální. Přesto mohou zaujmout i čtenáře, kteří nejsou vyloženě vysazení na horory. A to nejen díky motivu s reálným vrahem Roubalem, ale i celkově zajímavému příběhu okolo přítomné „svaté trojice“.

 

Knihu můžete zakoupit na stránkách nakladatelství Golden Dog

 

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.