Svět magie Leviar v zajímavém fantasy románu Aleše Diviše

Leviar
Králova mlha se rozprostírá napříč novým fantasy světem prvního dílu série Leviar od spisovatele Aleše Diviše. Připravte se na velice zajímavou dobrodružnou cestu několika bojovníků, kteří se rozhodli postavit tajemnému zlu.

Domácí zástupci žánru fantasy to povětšinou nemají úplně jednoduché, zejména ti začínající. Přestože u nás je poměrně slušná komunita příznivců libujících si v příbězích o hrdinech či magii, mnoho z nich nedává českým, natožpak novým autorům příliš mnoho pozornosti. Přitom je to škoda, protože i mezi nimi se může najít vycházející hvězda fantastiky. Bude právě takovým objevem i Aleš Diviš?

Má k tomu s prvním dílem série Leviar minimálně slušně nakročeno. Jedná se o poutavý příběh ze světa fantasy pro hrdiny, v němž naleznete mnoho přitažlivých postav, a především skvělé prostředí plné magie, ať už té dobré či temné.

Ústředním hrdinou je trochu paradoxně zloděj Nydeon, okolo něhož se postupem času vytvoří parta bojovníků, za kterou by se nemuselo stydět ani společenstvo prstenu. Nechybí Elf, trpaslík, mnich nebo drsný barbar. A o co jim všem vlastně jde?

Říše Sylothys mající 5 království bez jediného krále se ocitne v nebezpečí. Potvrdí se totiž prastaré proroctví, které všem může přinést jen smrt a zkázu. Začnou ji roznášet silní satyrové, kteří se rozhodně s nikým nebudou párat. Naštěstí je tu již zmíněná partička hrdinů, kteří se rozhodnou nevyhnutelný konec odvrátit. Budou se muset vydat na nebezpečnou cestu poznání nepřítele, ale i magické moci Leviar, které může celou bitvu zvrátit na tu či onu stranu.

Králova mlha je první díl této série, takže můžete čekat trochu pomalejší začátek, který vás uvede do světa Leviar. Ten je ovšem velice barvitý a vedle pozoruhodné magie nabídne i řadu sympatických (i temných) postav a propracované prostředí. Osobně mě do sebe celý tento svět vtáhnul a donutil moji fantasii pracovat na plné obrátky.

Přestože tu najdete poměrně velké množství postav, neměli byste se v nich vůbec ztrácet. Vlastně celkově v sobě tato kniha kombinuje rozmanité universum s nesložitým dějem na pochopení. Čtivost je na nejvyšší úrovni i díky mnoha bitvám, nejen na meče, ale i s pomocí kouzelných schopností.

Všechno je ještě podloženo záhadnými tajemstvími v pozadí. Třeba bílou vránou, která vás napříč příběhem provází, ale nejdříve ani netušíte, co vlastně představuje. Dočkáte se nečekaných zvratů, napětí, ale především několikahodinové zábavy při čtení.

Králova mlha mě prostě bavila a rozhodně bych chtěl ve světě Leviar ještě na chvíli zůstat. Nabízí totiž skvělou kombinace magických bitev i těch s fyzickými zbraněmi, skvělé postavy a zápletku, při které budete hlavní partě hrdinů fandit a prožívat s nimi nesčetná dobrodružství. Jedná se o dostatečně originální příběh, přesto má v sobě i inspiraci z kvalitních fantasy románů let minulých. Všechno navíc korunuje nádherná obálka, která vás ohromí už v knihkupectví. Nezapomeňte si tedy odtamtud tuto knihu odnést. Nebudete litovat.

 

Knihu Leviar – Králova mlha můžete zakoupit na stránkách společnosti Albatros Media.

 

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.