Nina Guerrerová tentokrát na stopě Sokolníka

Sokolnik uvodni
Konečně jsme se dočkali další knihy portorické autorky Isabelly Maldonado. Sokolník je již třetím dílem z její série o agentce FBI Nině Guerrerové. A opět se můžete těšit na hodně drsného vraha, se kterým budou mít vyšetřovatelé problém udržet krok.

Tato spisovatelka je dalším důkazem, že hodně mrazivé thrillery či krimi nemusejí pocházet jen ze severu Evropy. Ze slunného Portorika totiž přiváží dostatečnou porci hrůzy, ale i promyšlenosti a celkově napínavé zápletky.

Nový případ tentokrát zavede hlavní hrdinku do arizonského Phoenixu. Na tamní univerzitě se ztrácejí mladé a krásné dívky. Pět z nich je o něco později nalezeno v mumifikovaném stavu. Kdo se na nich mohl takto vyřádit?

Podobně jako v předchozích případech se můžete těšit na hodně přitažlivou zápletku, v níž nechybí moderní vyšetřovací postupy, ale ani klasické výslechové metody. Jestliže čtete už třetí pokračování této série, asi jste se již dostatečně seznámili s ústřední postavou Ninou Guerrerovou. I tentokrát se připravte na její dostatečně průbojnou až drzou povahu. I když za mě u ní dochází postupem času k výrazným změnám v projevování emocí. Přecijen už to není jen drsňačka, ale objevená rodina a blízká přítelkyně ji nutí prožívat některé věci hodně silně. Celý příběh se soustředí hodně na ní a vedle ní se v ohrožení života ocitne i jeden z jejích nejbližších.

Autorka sama byla ve své minulosti policistkou a na její tvorbě je to podle mého znát. Důkladně zasvěcuje čtenáře do různých vyšetřovacích postupů, hodně přitom používá moderní metody. Ostatně agentka Nina má na to ve svém týmu tu pravou specialistku.

Vlastně kompletně celý její tým se skládá z velice zajímavých postav. Ti samozřejmě dostávají o něco méně důležitosti, než hlavní hrdinka, ale přesto by se bez nich celý příběh neobešel. Právě v jejím nejbližším pracovním prostředí se navíc začne rýsovat i jedna romantická linka. Prozatím ale není zase tolik zásadní, výrazně jí přebíjí samotná detektivní zápletka.

Ta je za mě velice zajímavě promyšlená a nespokojuje se pouze s tím, že tamhle je nějaký sériový vrah. Jeho zvráceným choutkám totiž přidává dostatečně hutnou omáčku, která je ovšem precizně dochucená. No připravte se, že to rozhodně nebude jen pěkné počtení. Na slabší povahy možná půjdou chvílemi mdloby.

Ostatně sám pachatel je důmyslně skrytý a musím se přiznat, že jsem na něj až do jeho odhalení nepřišel. Pomocí flashbacků se podíváte do jeho minulosti a díky tomu později budete dávat dohromady skládačku, pomocí níž poznáte pravé příčiny jeho šílených činů. Prostě nahlédnete do mysli dostatečného psychopata.

Jako komplet mě Sokolník rozhodně nezklamal. Naopak mě celá tahle série velice baví a podle mého soudu obsahuje téměř vše, co by měl zástupce daného žánru mít. Je tu napětí, zajímavý vyšetřovací tým, skvělé popsané metody při pátrání po pachateli i zvrácený vrah. Za mě je i dobře, že autorka jen lehce naťukla romantickou linku, která tak příliš nenarušuje jinak poměrně temnou atmosféru. Prostě paráda.

 

Knihu můžete zakoupit na stránkách společnosti Grada.

 

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.