Detektiv Petr Vachler i digitální čarodějky tentokrát budou svědky revoluce

99329867 underground revoluce
Brutální řezník z Bruntálu František Kotleta přichází s dalším dílem Undergroundu, tentokrát s podtitulem Revoluce. Můžete se těšit na hodně akce, ještě více různých kotletovských hlášek a pořádně napjatou politickou situaci.

Čtenáři se společně s Petrem Vachtenem vrací zpět do Praha City, aby byli svědky tamní rozbouřené atmosféry. Vládnoucí korporace se rozpadají a stále větší vliv získává takzvaný Digitální Mesiáš. Vedle toho se ve městě objevuje nemilosrdný zabiják, který na svých obětech zanechává znamení. Detektiv Petr Vachten získává tento případ na starost, ale vrah zvaný Zodiak je stále o krok před ním.

František Kotleta se vrací a opět ve velkém stylu. Druhý díl Undergroundu je o něco akčnější, detektivní vložka je výraznější, ale nechybějí ani typické Kotletovské hlášky. I těch je opět poměrně dost a dostanou vás do kolen.

Potkáte se starými známými Petrem Vachtenem nebo digitálními čarodějkami, ale přibude i velké množství nových postav. Třeba Ivana, pěkně drsná holka, která si s Vachtenem dá dokonce trojku. Ostatně sex a erotické dusno je tu poměrně často. Holt si v tomhle mizerném světě musí lidi aspoň užívat.

Velice zajímavá je ovšem i detektivní část. Oproti prvnímu dílu se jí dostalo více pozornosti a vrah je opravdu důmyslný. Petr Vachten to s jeho hledáním nebude mít vůbec jednoduchý, navíc když on sám přechází z jednoho srabu do druhého.

Samozřejmě nechybí ani velké množství různých hlášek, popkulturních odkazů a všudypřítomného hitu Duhová víla Hanky Zagorové v mnoha remixech. Občas je použit trochu ostřejší slovník, ale to už od tohoto autora asi všichni očekávají.

Jak už samotný názve napovídá, nakonec se v knize odehrává pořádná revoluce. Množství akce stoupá a ústřední hrdina i digitální čarodějky jsou v čím dál větším nebezpečí. Celá situace se zajímavě vyvíjí a dramatizuje.

Jediné, čeho je oproti prvnímu dílu méně, jsou popisy města Praha City a vlastně celkově se více jedná o takovou detektivku z budoucnosti než sci-fi. Je tu prostě oproti jedničce Undergroundu trochu odlišná atmosféra, což je ovšem jenom dobře. Je tu prostě znát určitý vývoj.

Revoluce bezprostředně navazuje na první díl série, ale přichází s trochu odlišnou strategií. Celkově však velice zajímavým způsobem rozjíždí zápletku plnou akce i humorných scén a dává nám jistotu do budoucna, že další díl Undergroundu bude opět velká pecka. Ostatně jako vždy u tohoto plodného (literárně) autora.

Nakladatelství Epocha navíc kromě této a třeba série Legie chystá hodně zajímavou antologii Krásky a vetřelci, jejímiž editory budou právě František Kotleta a jeho skvělá spisovatelská kolegyně Michaela Merglová. Najdete v ní to nejlepší, co se dá napsat o střetu mimozemšťanů s lidmi. Příspěvky do ní napsali František Kotleta, Petr Heteša, Kristýna Sněgoňová, Jan Kotouč či Roman Bureš.

 

0362107 20

Knihu Underground: Revoluce si můžete zakoupit na stránkách nakladatelství Epocha.

 

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.