Nový román Kateřiny Tučkové konečně zamířil na pulty knihukupectví

Tuckova Bila Voda 7
Před několika dny konečně vyšla nová dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové Bílá voda. V prvním nákladu vychází úžasných 125 000 výtisků, což je na dnešní dobu opravdu hezký počet. Na svět tento klenot přivítalo nakladatelství Host.

Hned dvakrát bylo vydání knihy odloženo, nejdříve kvůli nedostatku papírů, posléze po problémech s tiskem. Nyní se fanoušci oblíbené české autorky konečně dočkali a mohou si pořídit svůj vlastní výtisk. Rozsáhlý román vypráví o zatím nepříliš tematizovaném úseku českých dějin, historii ženských řeholních řádů za komunistické totality a místu žen v katolické církvi.

Kniha bude slavnostně uvedena na třech místech – v Praze (1. června), v Brně (5. června) a přímo v Bílé Vodě (26. června). Nejvelkolepější uvedení bude v Brně, bude se totiž jednat o uvedení dvou knih — Bílé Vody Kateřiny Tučkové a zároveň sbírky písňových textů Jaromíra Švejdíka (Jaromír 99) Mimosezóna. Jaromír Švejdík na akci v Divadle Husa na provázku vystoupí se svou Letní kapelou, která těsně předtím vydává i nové album.

Předchozí titul Kateřiny Tučkové s názvem Žítkovské bohyně patří k nejúspěšnějším českým knihám současnosti a prodalo se jí už přes 185 tisíc výtisků. V překladu kniha vyšla již v 19 jazycích, a to stále nebude konečné číslo.

V těchto dnech se na trh dostává anglické vydání u velkého amerického nakladatele Amazon Crossing, pro nějž knihu přeložil Andrew Oakland. Vychází pod názvem The Last Goddess. Kniha má masivní marketingovou podporu, což je u díla současné české autorky naprosto nevídané. Stejné nakladatelství ostatně loni vydalo Vyhnání Gerty Schnirch (pod názvem Gerta), v překladu Veronique Firkusny, a obě tato vydání knih v angličtině lze považovat za opravdu solidní úspěch současné české autorky. Takto se její knihy dostanou doslova do celého světa,“ říká literární agentka Dana Blatná, která v zahraničí zastupuje Kateřinu Tučkovou i řadu dalších českých úspěšných autorů.

Už také pracuji na nabízení novinky Bílá Voda. V tuto chvíli jsou práva prodána do Polska a Maďarska — tamní vydavatelé knih Kateřiny Tučkové Afera a Kalligram se již rozhodli a ve vydávání knih této autorky budou pokračovat. Jednání samozřejmě probíhají i v dalších zemích, včetně USA, ale rozhodně to nebude nic jednoduchého. Kniha má téměř 700 stran, nakladatelé tak musejí počítat s velkými výdaji zejména na překlad,“ uvedla agentka.

 

Knihu Bílá voda můžete zakoupit na stránkách nakladatelství Host

 

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.