Jo Nesbø přichází s novým případem Harryho Hola a chystá návštěvu Prahy

ocean 1081783 1280 4
Na začátku října vyjde již 12. díl bestsellerové série s detektivem Harry Holem . Jeden z nejoblíbenějších autorů severské krimi Jo Nesbø navíc přijede na jaře příštího roku do Prahy, aby zde svou novinku osobně představil.

Bohužel prozatím společnost Albatros Media pouze potvrdila jeho návštěvu. Přesný datum ani autorův program není znám. Údajně by měl přijet v dubnu, a to na pouhý jeden den. Určitě se dá na autogramiádě očekávat obrovská fronta, jakou jste mohli zažít již při jeho minulých návštěvách. I přesto si ji stovky autorových fanoušků rádi vystojí, aby měli podepsanou třeba aktuálně chystanou novinku.

Další kniha s Harry Holem v hlavní roli vyjde pod názvem Nůž  již na začátku října. Jedná se o jeden z jeho nejsložitějších případů, protože do něj výrazně zasáhnou i osobní vazby. Dle samotného nakladatele se navíc můžete těšit na návrat ke kořenům a poctivé detektivní práci.

Anotace knihy:

Harry Hole se už mnohokrát probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení ještě horší než jindy. Kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a až po chvíli si vybaví, že ztratil všechno. To tam je idylické manželství s Ráchel, ta tam je zajímavá práce vyučujícího na policejní akademii. Jediné, co mu zbylo, je věrný přítel Jim Beam. A také místo v kanceláři vedle Trulse Berntsena, kde jakožto bývalá legenda smí na přímluvu svého šéfa aspoň třídit papíry. Co si však Harry vybavit nedokáže, jsou události včerejšího večera v baru Jealousy. Jednotlivé střípky vyplouvají na povrch jen pomaloučku, skládají se však ve strašlivý obrázek. Harry si začíná přát, aby se byl vůbec neprobudil, protože i zlý sen je lepší než krutá realita, jíž musí čelit. Ve chvíli, kdy si myslí, že už se dostal na samé dno a víc ztratit nemůže, se navíc objeví jeho dávný nepřítel Svein Finne. Harry má dvě možnosti: skoncovat se vším hned, anebo se ještě aspoň dočasně vzchopit.

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.