Baník Ostrava slaví své kulaté výročí i knihou

Legendy Baniku pozvanka
Už tuto sobotu bude v rámci předzápasové programu fotbalového utkání Baník Ostrava – Bohemians pokřtěna kniha Legendy Baníku od Martina Kajzara, vycházející v rámci oslav stého výročí založení klubu z Ostravy. Těšit se můžete na zajímavé hosty a posléze i na samotný zápas.
 
PROGRAM:

13:00   autogramiáda v prostorách (ve stanu) před stadionem – účast přislíbilo všech 22 hráčů

14:45   křest na stadionu

15:00   zápas s Bohemians

KMOTŘI:

Václav Brabec (majitel klubu), Luděk Mikloško (za hráče) a Lukáš Bialek (za fanoušky)

V poločase promluví na kamery bývalý záložník, držitel dvou mistrovských titulů, bronzu z MS 1976 a zlata z OH 1980, Petr Němec

 

Legendy Baníku. Teprve teď poznáte život famózních fotbalistů i zákulisí proslulého klubu

Profesionální fotbalový klub s fanoušky stejně svéráznými, jako je město samo – to je FC Baník Ostrava – ikona slavící sto let od založení. Za tuto dobu vyhrála čtyřikrát československý/český ligový titul, pětkrát domácí pohár a pyšnit se může řadou fotbalistů, zářících v dresu Baníku, v zahraničí i v reprezentaci. Nakladatelství CPress vydává knihu Legendy Baníku (690 Kč/552 Kč na albatrosmedia.cz), která s ohledem na toto významné výročí (1922–2022) metodou rozhovorů s dvaadvaceti osobnostmi rekonstruuje historii klubu od jeho počátku až po současnost.

„Někteří hráči chtěli svůj příběh při dalších setkáních a autorizaci poupravit, protože se dotýkáme oblastí, které jsou intimní povahy, odkrývají jejich soukromí, nebo patří do ranku těch, na něž nejsou dvakrát hrdí. Jmenovat je nebudu, ostatně toho se čtenář velmi lehce dovtípí. Přesvědčit hráče, aby svůj příběh ponechali autentický a bez úprav, byl někdy nikoliv nadlidský, ale těžký úkol – přesto věřím, že se podařil,“ vypráví Martin Kajzar o zrodu knihy.

 

Knihu Legendy Baníku si můžete objednat na stránkách společnosti Albatros Media

 

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.