Autoři Velkého knižního čtvrtka se představili v Knihovně Václava Havla

DSF9326
V rámci Velkého knižního čtvrtka vyšlo 24. března hned dvanáct titulů, které se rozhodně řadí k těm zajímavým. U této příležitosti se zároveň uskutečnilo i slavnostní představení autorů a jejich knih v pražské Knihovně Václava Havla.

DSF9315-min

Obrázek 1 z 35

Na místo se ovšem dostalo jen několik desítek vyvolených, zatímco většina z fanoušků jednotlivých tvůrců se musela spokojit se sledováním přímého internetového přenosu. Zatímco domácí autoři se představili v plné sestavě, ty zahraniční zastupovali pouze jejich překladatelé.

Hned na úvod vystoupila s velice očekávanou knihou Životice populární autorka Karin Lednická. Vypráví příběh jedné zapomenuté vesnice, která se během druhé světové války stala stejně jako mnohé ostatní svědkem strašlivých hrůz.

Vedle toho jste si ovšem mohli vyslechnout i vyprávění a zákulisní podrobnosti o titulech Dalibora Váchy Smrt na Kůru, Ostrov Biancy Bellové, Výprava do divočiny Davida Attenborougha, Vytržení Petra Michálka, Luna z lůna Barbory Englischové, Hra s tajemstvím Naomi Woodové, Božská rovnice Michia Kakua, Zaslíbené země Jeana-Michela Guenassia, Kniha pocitů Ester Staré, Opona Ondřeje Hübla a Pirátský guláš Neila Gaimana.

V jednotlivých knihách se pozornost často obrací k historii a válce, pocitům a lidské duši, ale nechybí ani zástupci literatury pro děti nebo thrilleru. Rozhodně se jedná o velice vyrovnanou sbírku skvělých děl, v nichž si svého favorita najde téměř každý. Na několik z nich vám určitě přineseme recenze.

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.