Kniha českého autora se objeví na Netflixu s Adamem Sandlerem v hlavní roli

Kosmonaut
Chystá se adaptace románu Kosmonaut z Čech Jaroslava Kalfara. Nabídne jí streamovací služba Netflix a bude mít skvělé obsazení.

Vlastně to zní až neuvěřitelně, že knihu českého autora zpracuje právě Netflix a v hlavní roli se představí velice populární herec Adam Sandler. Toho můžete znát třeba z filmů 50x a stále poprvé, Trestná lavice, Machři a mnoha dalších. Režie se chopí Johan Renck, který má na svém kontě třeba úspěšný seriál Černobyl. A producentem nebude nikdo jiný než známý herec Channing Tatum. No tak to bude hodně zajímavé.

Anotace knihy:

Jakub Procházka jako malý chlapec osiřel a vyrůstal na venkově u prarodičů. Jeho dětské sny o hrdinství se zcela nečekaně naplnily, když byl vyvolen jako muž, který bude tvořit jednočlennou posádku rakety, již vyšle na nebezpečnou misi k Venuši nevelká země uprostřed Evropy. Ale jak se Jakub noří do hlubin neprozkoumaného vesmíru, postupně ztrácí kontakt se svou ženou Lenkou, kterou opustil na Zemi, a až příliš pozdě mu začne docházet, že její lásku obětoval své vlastní ambici.

Osamělý v nesmírnosti kosmu pohlíží Jakub na řadu věcí jinak než dřív, až se v raketě jako jeho nepravděpodobný společník objeví (snad jen imaginární) mimozemský pavouk. Zatímco spolu vedou filosofické debaty o povaze lásky, života a smrti, ale také lahodné chuti špeku, vytvoří se mezi nimi silné emocionální pouto. Bude to ale stačit, až se Jakub dostane do střetu s utajenými ruskými rivaly ve vesmírném závodu na cestě k Venuši? Podaří se mu vrátit zpátky na Zem, aby dostal druhou šanci a zkusil si znovu získat Lenčinu lásku?

Kosmonaut z Čech je hluboce originální kniha, plná lidské vřelosti a humoru. Čtivý a napínavý příběh skýtá řadu překvapení a zvratů. A kdo se spolu s ním vydá na cestu do hlubin kosmonautovy duše, možná se ani nebude chtít vracet.

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.