Deníček moderního fotra se dočká filmového zpracování

úvodní 1
Deníček moderního fotra od Dominika Landsmana zaujal mnoho čtenářů zejména neotřelým humorem o tatínkovi na mateřské. Jestliže nejste příliš velcí čtenáři a raději si zajdete o kina, budete mít možnost toto humorné shlédnout i ve filmové podobě.

Již v červenci začne natáčení tohoto veselého snímku a v hlavních rolích se představí Jiří Mádl a Tereza Ramba. Film bude celovečerním debutem režiséra Jana Haluzy, který je zároveň autorem scénáře.

„Na nabídku režírovat Deníček moderního fotra jsem reagoval podmínkou, že si chci scénář napsat sám podle sebe, abych do něj mohl otisknout právě své osobní pocity a prožitky z otcovství, a producent Ludvík Mareček mi v tomto dal až překvapivou svobodu,“ říká Jan Haluza a dodává.  „Měl jsem doma půlroční miminko – prvního z mých dvou synů, takže to téma pro mě bylo osobní a velmi čerstvé. Díky tomu, že hodně pracuji z domu, mohl jsem být „u toho“ asi víc, než bývá většina normálně pracujících chlapů, a mimo jiné jsem zjistil, že pojem „mateřská dovolená“ je nejspíš míněn jako hodně krutý sarkasmus. Nejvíc mě na tom stresujícím a vyčerpávajícím období ale fascinovalo to, jak ten malý řvoucí rarach rozšířil po celé naší rodině vlnu lásky, radosti a porozumění, a společná péče o něj ještě více upevnila vztah s mojí ženou. To pro mě při psaní scénáře nakonec bylo hlavní téma – dítě se stane tím supersilným lepidlem. Takže jakkoliv je ten film z velké části o trampotách tatínka uvězněného v bytě s malým ďáblíkem, mnohem důležitější je, že je to o lásce v té nejčistší podobě…”

Uvidíme tedy, jakým směrem se režisér vydá. Většina čtenářů však rozhodně nemá ráda přílišný odklon od literární předlohy.

DENICEK 2 Spisovatel Dominik Landsman a herec Jiří Mádl

„Myslím si, že scénář si vzal z knížky to, co měl a stal se filmem. Má to tah na branku, má to děj, a přitom přesně ten humor, kvůli kterýmu se blog Dominika Landsmana stal tak populárním. Honzu Haluzu znám delší dobu a vždycky to byl pro mě hlavně režisér, teď se projevil jako fakt dobrej autor. Tak doufám, že si to na place nepodělá! :-)“ slibuje představitel hlavní role Jiří Mádl.

Kniha Deníček moderního fotra vznikla na základě úspěšného blogu, který spisovatel Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Po vydání v roce 2014 se stala bestsellerem a dočkala se dalších pokračování. Zatím nejnovější knihou, kterou vydalo letos nakladatelství Euromedia, je Na chalupě s moderním fotrem, v níž se vyprávění ujímá právě syn Čeněk.

Film vzniká v produkci společnosti Fresh Lobster Ludvíka Marečka, koproducenty jsou společnosti Flamesite, CinemArt, Dana Voláková a Fénix Film. Hlavním partnerem filmu je televize Nova.

Deníček moderního fotra uvede do kin CinemArt, premiéra je plánována na 21. ledna 2021.

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.