Nakladatelství Jota láká v srpnu na legendární Bratrstvo neohrožených, Kočky vs. Psi, Dějiny lidských průserů nebo Lovce myšlenek. Prostě hodně zajímavá všehochuť.
Rota E 506. pluku 101. vzdušné výsadkové divize z Normandie až do Hitlerova Orlího hnízda.
Slavná literární předloha stejnojmenného televizního miniseriálu HBO.
Bratrstvo neohrožených představuje práci vynikajícího historika o pozoruhodné rotě armády USA. Kromě bojových úspěchů, mezi něž patří excelentní výkony při invazi v Normandii, v bojích v Ardenách nebo v Holandsku, Ambroseho zaujal zvláštní vztah mezi jejími příslušníky, který přetrval dlouhá desetiletí po skončení války.
„Mezi těmi veterány byl evidentní tak blízký a důvěrný vztah, že dodnes zůstávají jakýmsi bratrstvem neohrožených,“ napsal po dokončení knihy v roce 1991. Titul je tedy vedle podrobného popisu výcviku a bojů roty E od Normandie až po obsazení Hitlerova „Orlího hnízda“ v Berchtesgadenu také sondou do mezilidských vztahů elitních vojáků, popisem vzniku řady přátelství „na život a na smrt“ a v neposlední řadě také pohledem na západní frontu druhé světové války očima řadového amerického vojáka.
Psi a kočky se odjakživa nesnáší. A basta! Teda dokud nejde o život…
Nejtlapkóznější příběh pro všechny, kteří milují kočky a psy.
Oskar je šťastný pes – rozjařené štěně a zapálený psí skaut. Díky své rodině dobře ví, že nafoukané kočky se nehodí k ničemu jinému než k nahánění na stromy.
Molly je chytrá kočka, která si je dobře vědoma toho, že ji čeká sláva a štěstí filmové hvězdy. Pochází z rodiny ušlechtilých koček, jež uslintanými a nechutnými psy pohrdají!
Oskar a Molly celý život poslouchají o tom, jak se psi a kočky vzájemně nenávidí. Jednoho dne se oba beznadějně ztratí v lesích, a když se jejich cesty zkříží, vyplavou tyto celoživotní předsudky na povrch v celé své kráse. Pomalu ale začnou chápat, že jediným způsobem, jak přežít a najít cestu zpátky domů, je… spolupráce?!
No jasně, k tomu přece nemůže ani náhodou dojít!
Vzrušující cesta po nejvíce kreativních a katastrofických f*ck ups v lidské historii aneb Co vše jsme kdy pořádně podělali – od našeho prvního předka, který spadne ze stromu, až po nejpozoruhodnější selhání současnosti.
Během sedmdesáti tisíc let, co moderní člověk kráčí po tomto světě, jsme ušli velmi dlouhou cestu. Umění, věda, kultura, technologie – na evolučním potravinovém řetězci jsme skuteční vítězové. Ale buďme upřímní, nebyla to zrovna procházka rájem a občas jsme to prostě opravdu pořádně a kvalitně podělali.
Od našeho předka, který sletěl z větve, přes rakouskou armádu, jež jedné prochlastané noci zaútočila sama na sebe, až k přední světové supervelmoci, která jako prezidenta zvolila moderátora TV show… je celkem na místě si jako druh říci, že jsme se s věkem rozhodně nestali moudřejšími.
Takže až si příště budete myslet, že jste něco opravdu podělali, tahle kniha vám připomene, že to mohlo být mnohem horší.
Zábavná procházka těmi nejkreativnějšími a nejkatastrofičtějšími průsery lidských dějin.
Jak proniknout do mysli sériového vraha.
Knižní předloha úspěšného stejnojmenného seriálu.
John Douglas, agent FBI, se na konci 70. let ve snaze pomoci rozvoji kriminalistiky odhodlal ponořit do psychologie vraždy a přiblížit se znepokojivě blízko skutečným netvorům. Pátral po některých z nejznámějších a nejsadističtějších zločinců naší doby: po vrazích, kteří nechvalně prosluli jako „Trailside Killer“ v San Franciscu nebo „Atlantský vrah dětí“. Desítky sériových vrahů konfrontoval, vedl s nimi rozhovory a zkoumal jejich psychiku – patřili mezi ně Charles Manson, Richard Speck a mnozí další. Studoval je – vstupoval do jejich myslí – aby pochopil jejich motivy.
John Douglas je muž, který se stal předlohou legendárního filmového agenta FBI Jacka Crawforda v thrillerech Červený drak a Mlčení jehňátek, a muž, který předznamenal nový věk v behaviorální vědě a kriminálním profilování. John Douglas sloužil u policie přes dvacet let, a teprve když odešel ze služby, mohl konečně povyprávět svůj jedinečný příběh.
„Život je pomíjivý, ale i nebezpečný, a nemá smysl odpírat si potěšení nebo být nějak jiní, než jací jste.“
Nový, dlouho očekávaný román Elizabeth Gilbertové, autorky bestselleru Jíst, meditovat, milovat.
Léto roku 1940. Devatenáctiletá Vivian Morrisová přijíždí do New Yorku s kufrem a šicím strojem, vyhnaná svými zoufalými rodiči. I když její krejčovský talent a umění perfektně natočit vlasy jí nezajistili postup do druhého ročníku na slavné Vassar College, brzy začíná vydělávat jako krejčová v kabaretním divadle na Manhattanu, které se honosí rozkošně špatnou pověstí. Zde se děvče rychle stává miláčkem varietních tanečnic a mění brak a pozlátko na kreace pro bohyně. Exil v New Yorku vlastně není vůbec žádným exilem: zde, v tomto zvláštním městě dívek v době války, se Vivian a její přítelkyně rozhodnou žít svobodně a tropit lumpárny. Když do divadla přichází legendární anglická herečka, aby se stala hvězdou nejambicióznější show všech dob, je jí Vivian naprosto uchvácená. Ale brzy dostane tvrdou lekci a udělá politováníhodné chyby. A tak Vivian vypráví svůj příběh a příběhy žen z jejího okolí – žen, které si žily podle svého, avšak ve špatném stoletím, které s nimi nedokázalo držet krok.
Román o půvabu, sexu a dobrodružství, román o mladé ženě, která zjišťuje, že nemusíte být dobrou dívkou, abyste byla dobrým člověkem.