
Euromedia nabídne v červnu knihu podle seriálu Kukačky, pokračování série Mrchožrout Jacka Heatha s názvem Lovec, další případ Kim Stoneové Dětské duše nebo Druhou tvář Ashley Audrain.
Moje dítě není moje. Martinovi s Terezou, dvěma mladým rodičům šestiletého Jakuba, zní ta slova v hlavě od chvíle, kdy jim Karel s Olgou, rodiče šestiletého Tomáše, řekli, že v porodnici došlo k záměně. Že si rodiny odvezly domů toho nepravého. Na takovou situaci není nikdo připravený. Šest let dáváte to nejlepší dítěti, které nade vše milujete. A teď víte, že se narodilo někomu jinému. Co má člověk v takovou chvíli udělat? Co je víc? Krev, nebo péče a láska, kterou jste dítěti už věnovali? Každý ze čtveřice rodičů má na řešení problému jiný názor. Postupem času nicméně u všech převáží přirozená touha poznat vlastní dítě. Seznámit se, být s ním, zároveň ale neublížit tomu druhému. Do hry však vstupují i dávné křivdy a nenávisti, které všechno ještě víc komplikují. Kukačky nejsou jen příběhem o záměně dětí v porodnici. Přes úvodní silnou zápletku se vyprávění dostává k obecnějšímu tématu rodičovství. Všichni v příběhu se snaží dělat to nejlepší, co dokážou, aby jako rodiče uspěli. A i když ne vždy se to podaří, je zřejmé, že fungující rodina je to nejdůležitější.
Vždycky jsem věděla, že ženy v naší rodině by neměly být matky. Den narození mé dcery Violet měl být tím nejhezčím dnem mého života. Když jsem ji ale poprvé držela v náručí, věděla jsem, že je něco špatně. Podle mého manžela si jen něco namlouvám, prý nejsem taková jako moje matka. Mé dítě je přece tím nejsladším dítětem na světě. Se mnou se ale Violet chová jinak. Něco se pokazilo, přísahám. Je to v ní? Ve mně? Je ona ta zlá? Nebo jsem to já? Druhá tvář je znepokojivé, dech beroucí a silné čtení o posedlosti a nejhlubších obavách matky, jež by měla své dítě milovat…
Na hřišti v Haden Hill Parku byla zavražděna Belinda Evansová, bývalá profesorka dětské psychologie. Vzadu na krku jí pachatel vyřízl písmeno X. Belinda měla poměrně komplikovaný vztah se starší sestrou Veronikou, která Kim a jejímu týmu odmítá cokoli o sestře i jejich minulosti vyzradit. Poté co policie objeví další dvě oběti se stejným znamením, je jasné, že hledají sériového vraha, bezcitného a nemilosrdně krutého. Stopy vedou ke každoroční soutěži talentovaných dětí, na níž se scházejí malí géniové, doprovázení někdy velice ambiciózními rodiči. Zabíjel snad někdo z nich, kvůli neúspěchu? Nebo ze žárlivosti na ostatní? A koho chce ještě potrestat?
Timothy Blake, bývalý konzultant FBI, teď obstarává pro šéfku podsvětí likvidaci těl. Jednou v noci však najde tělo, které najít neměl, a nezbývá mu, než ho ukrýt. Jenže pak ho FBI požádá o pomoc při pátrání po pohřešovaném univerzitním profesorovi a Blake v něm poznává mrtvého, kterého má ve svém mrazáku. A vzápětí se ztratí další muž. A pak další. V texaském Houstonu řádí sériový vrah a Blakeovi na vyřešení případu dochází čas. Vyšetřování ho zavede do továrny na výrobu sexuálních panen, na louisianskou skládku odpadu a do tajného srubu uprostřed lesa. Společný hon na vraha ho opět sbližuje s agentkou FBI Reese Thistleovou – jenže ona se tak dostává čím dál blíž k odhalení jeho strašlivého tajemství. Dokáže Blake usvědčit vraha, aniž by zároveň usvědčil sám sebe? Lovec je dalším spletitým a napínavým příběhem mrchožrouta, který za své služby požaduje vskutku zvláštní odměnu, a potěší zejména fanoušky Dextera a Hannibala Lectera.
Renata vždy snila o kariéře, kdy by mohla cestovat po světě a dělat, co se jí líbí. A jeden výlet do Prahy slibuje přesně to. Svobodu, peníze, slávu. Renata se brzy stává hvězdou pornografických focení i videí a svět jí leží u nohou. Nebo ne? Autobiografický román z branže, ve které je Česká republika světová.
Být ve mlýně práškem a jen ometat mlýn? Tak to tedy ne. O to mlynářský učedník Matěj nestojí. Mnohem zábavnější je vandrovat po světě. Během putování nastoupí do služby k šestnácti mistrům různých řemesel. Ve dvou se všechno lépe táhne, a proto je Matěj rád, že má s sebou kamaráda, čerta Lukáše. Společně se naučí, jak se kovají koně, jak se vyrábí dřevěné sudy nebo vaří pivo. Prožijte spolu s nimi veselé i napínavé příhody a pronikněte do tajů dnes polozapomenutých řemeslných postupů.
Elizabeth Chadwicková nás svým novým příběhem vrací do poloviny dvanáctého století do Irska a na dvůr výjimečného anglického panovníka Jindřicha II. Plantageneta. Poté, co je král z Leinsteru Diarmait sesazen, prchá z Irska do Anglie, kde hledá útočiště a pomoc od anglického krále Jindřicha. Kromě loajality a ochoty pro cokoli je odhodlaný v rámci nových aliancí provdat jedinou dceru Aoife za významného normanského šlechtice z velšského pomezí, charismatického Richarda de Clare, ambiciózního muže nespokojeného se svým osudem. Na hranicích s Walesem to vře, irská království bojují o moc a král Jindřich touží rozšířit své již tak dost velké impérium. Hra plná intrik, vášní, odvahy a lásky začíná.
Kniha připomíná osud sirotků z pracovního tábora v Buchenwaldu. Když tábor jedenáctého dubna 1945 osvobodili američtí vojáci, objevili v jednom bloku téměř tisícovku vyhladovělých židovských chlapců, kteří přišli o své nejbližší a zůstali sami. Díky pomoci ostatních zajatců, kteří je chránili a sháněli pro ně jídlo, se jim podařilo přežít. Jedním z těchto chlapců byl i Elie Wiesel. Po jejich osvobození vznikla nadace, která postupně zajistila jejich přesídlení do Francie a dalších zemí. Příběh buchenwaldských sirotků je v této knize vyprávěný z pohledu tehdy čtrnáctiletého Romka Wajsmana, později Robbie Waismana, který se usadil v Kanadě.
Ana se narodí v Galileji v dobách, kdy se na ženy pohlíží jako na majetek a dívky opouští své otce, jen když se vdávají. Ana netouží po ničem jiném než mít nad svým osudem kontrolu. Umí číst a psát, a navzdory matčiným obavám se chce dělit o své myšlenky a najít svůj hlas. Hlas, který by mluvil za všechny tiché ženy. Ana propadá zoufalství, protože je přislíbená staršímu vdovci. V Nazaretu ale potká charismatického mladého tesaře, který v ní probouzí nepoznané touhy a díky němuž se před ní otevírá nová budoucnost. Tohle však není obyčejný milostný příběh. Cesta, na niž se Ana vydá, jí přinese radost i neštěstí, ale také ji obohatí o nečekaná přátelství. Kniha tužeb je mimořádný příběh o snech a touhách a o síle ženy změnit svět.
Po obsazení Polska Němci musely židovské ženy a dívky, hrdinky této knihy, přihlížet, jak němečtí okupanti vraždí jejich rodiny a sousedy. Staly se nedobrovolnými svědkyněmi zkázy celých komunit původního obyvatelstva. Neměly už co ztratit, a tak – s nezměrnou odvahou, lstivostí a nervy z oceli – vložily své síly do protinacistického odboje. Z původně židovských mládežnických skupinek se staly ilegální buňky odporu. „Dívky z ghett“ úspěšně podplácely stráže gestapa, v bochnících chleba a sklenicích marmelády ukrývaly revolvery a pomáhaly budovat systémy podzemních bunkrů. Úspěšně však také flirtovaly s německými vojáky, uplácely je vínem, whisky a domácí kuchyní a sváděly je svým „árijským“ zjevem, aby je poté bez milosti odpravily. Po německých vlacích vrhaly bomby a vyhazovaly do vzduchu sklady zásob. Ale též ošetřovaly nemocné a vyučovaly děti. O těchto hrdinkách druhé světové války se dodnes příliš nemluví, třebaže jejich zásluhy i oběti byly nesmírné. Ambicí této publikace je tento dluh aspoň zčásti splatit.
Z nového historického románu oblíbeného autora se konečně dozvídáme, jak vlastně začal příběh pražského podrychtáře Václava. Roku 1385 vrací z Padovy do Prahy, kde zatím vypukly pouliční bouře. Pražští studenti se chopili zbraní a rychtář Martin Rotlev neví, jak zabránit krveprolití. Václav je bez prostředků a hledá si práci, a protože univerzitní prostředí dobře zná, nabídne mu svoje služby. A hned se pustí do napínavého pátrání. Kdo zabil mistra Křišťana z Bělé a kdo okrádá rychtáře v Kutné Hoře? To vše se snaží Václav zjistit právě v době, kdy si touží získat srdce krásné Kateřiny, dcery šmejdíře Maříka.