Kdo se bojí smrti – Jan van Helsing

Kdo se bojí
Jestli chcete poznat něco ze začátku spisovatelské kariéry Jana van Helsinga, pak tohle je jeho u nás první skutečně kultovní kniha. Jaké je podívat se na ni s odstupem času? Ve chvíli, kdy už autor naplno pracuje s duchovními prožitky, moudrosti, konspiračními teoriemi, kdy se odvážně vydává, často společně s dalšími autory, daleko za hranice toho, co je nám dovoleno vědět?

Prakticky? Vidíme, jak pracuje, vnímá a píše

Seznamujeme se zde s prvními duchovními prožitky Jana van Helsinga… s jeho prvními texty, s jeho zdrojem informací a se zajímavými prožitky i moudrostí, která z nich pramení a kterou skládá v informace, které již tady můžeme vnímat jako mnohovrstevnaté.

Rozhodně totiž působí jinak nyní, a jinak ve chvíli, kdy už uplynulo několik let, nebo znáte jeho další knihy. Spoustu se toho rozkrývá. První počtení? Senzace a cosi k zamyšlení.

Druhé počtení? Mnohé pochopené, další otázky vyvstávají během čtení a další rovnou odkládáte, protože s vámi třeba nesouzní. Nad dalšími se znovu zamyslíte.

Kniha je jako barevná duha, i když v tomto případě duha s temným podtextem. Rozhovor s temnou bytostí není nic, co by se otvíralo snadno.

Kdo je temná bytost?

Toltékové říkají, že bytost, která nás doprovází na cestě životem i smrtí, je s námi stále, za naším levým ramenem. Je dobrá, nebo nám škodí? Zajisté název knihy budí obavy a ne každému se do ní bude chtít, ale ve skutečnosti tu najdete i návod na to, jak být šťastný, spokojený a spojit se se svým zdravím.

Ač se tu rozebírají témata týkající se odchodu na druhý břeh, temná postava se snaží autora neustále směřovat zpět k životu, protože dokud tu jsme, máme svůj život využít naplno. Z každé stránky sálá toto důrazné varování. Život není zadarmo.

Jak se říká – smrt je snadná, nemusíme pro ni hnout prstem. Ale život se musí žít a postavit se mu. Proto tu jsme, a to je zkušenost, kterou si odnášíme.

„V duchovním světě, můžeš vidět myšlenky, které jsi v životě kdy myslel. Můžeš je dokonce i slyšet a pocítit a znovu prožít jednotlivé situace. A vidíš, jak ti myšlenky vzešly z mysli a staly se z nich činy, které tě posunuly dopředu, nebo hodily zpátky. Vidíš tam sám sebe jako průvodce, tvůrce svých vlastních životních okolností. Pak už nemůžeš svalovat vinu na něco či někoho jiného. Nikdo tě nenutil, aby ses oženil s osobou, s níž jsi byl později nešťastný. Nikdo tě nenutil, abys s ní zůstával, přestože jste si už neměli co říct. Vidíš, že za svůj osud, za své životní okolnosti odpovídáš sám. V duchovním světě to vidíš a myslíš si: „Proč jsem to tehdy nezměnil?“ Ale už je pozdě.

Proto je myšlení tak důležité, ale lidé jsou od něj velmi úspěšně odváděni. Měli by přemýšlet o svém životě a svou životní situaci by měli uvážlivě přezkoumávat, aby se v budoucnu dokázali rozhodovat. Takto mohou změnit svůj osud, první je však vždy myšlenka.“

Jedna z hlavních myšlenek knihy – žijte. Myslete a žijte.

A mimo jiné tu najdete:

 

  • Kniha docela dobře pojednává do hloubky o tom, odkud pochází lidská duše, co se s ní děje, když vstoupí do lidského těla a kam se zase vrací, když tělo opouští.

 

  • Věnuje se i obecné symbolice života, historii, hledá souvislosti, vysvětluje pochybení lidstva i poodhaluje (konspirační) záměry mocných, o kterých pak více autor psal v dalších knihách.

 

  • Krásná je i závěrečná omluva, autor je prostě muž, zajímala ho fakta. Je to kniha myšlenek, nikoliv láskyplné poezie. Vznikla tak encyklopedie, pevný rozhovor o faktech, než rozplývání se v lásce a dramatech emocí.

Autorův zážitek je tak osobní, jeho vlastní pohledy na svět tolik pozměněné a hluboké, že dávají knize na chuti, na přitažlivosti, protože když on – tak se to může přihodit každému z nás. Každý z nás může v sobě najít tuto hloubku. A můžete i když si jen uvědomíte… cokoliv. Ale třeba i jen to o těch myšlenkách (viz ukázka).

O autorovi: Jan van Helsing (Jan Udo Holey) psal knihy o konspiračních teoriích, některé musel například v Německu a Švýcarsku i stáhnout z prodeje. V roce 2010 například vydal kniho o okultních praktikách zednářů, v dalších letech se pak v různých spouautorstvích věnoval dalším skrytým teoriím a tajemstvím. Například v roce 2019 knihou Můj otec byl MIB, rozsáhlá kniha vypovídající o tom, co vše „mužům v černém“ spadá pod kompetenci.

Vydalo nakladatelství Anch-Books, www.anch-books.eu

 

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.