V únorových tipech společnosti Albatros Media se zajímavá sestava českých autorů. Druhý letošní měsíc totiž vychází třeba Matematika zločinu od Magdaleny Sodomkové, Stoletý hoch od Bobří řeky Jiřího Zachariáše, 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislava Zibury a několik dalších. Pro nás největší peckou je ovšem další thriller od oblíbeného francouzského spisovatele Bernarda Miniera.
Mrazivý román v duchu fenoménu Příběh služebnice
Dívkám ve vesnici se tvrdí, že mají moc vyrvat spořádané muže z náruče jejich manželek. Proto jsou v šestnáctém roce života vyhnány do divočiny, kde se musí od této magie očistit – ne všechny se však vrátí. Tierney Jamesová sní o společnosti, kde mají ženy větší hodnotu než kus masa. Ale jak se blíží její vlastní prokletý rok, zjišťuje, že hrozba nečíhá jen v lesích. Nebezpečí se skrývá v nitru samotných dívek.
Napínavé reportážně-detektivní čtení, které se odehrává v českých soudních síních a vězeňských celách. A stále běží.
V roce 2012 napsal reportérce Magdaleně Sodomkové z Asie cizí muž, že prchá před českou spravedlností. Verdikt podle něj nebyl spravedlivý, a to kvůli chybě soudního znalce přezdívaného matematik zločinu. Zatímco po odsouzeném pátrají lovci lebek, reportérka spolu s dánskou dokumentaristkou Brit Jensen se snaží odhalit, kde se stala chyba. Zjišťují, že to zdaleka není poprvé, co se expert přepočítal. Stačí pár vzorečků a jste za mřížemi.
Milujete duchařské historky, nadpřirozeno a záhady? Pak budete nadšeni.
„Brána je otevřená…“ Tato záhadná slova probudí studentku univerzity Jess Ballardovou z děsivého snu do ještě děsivější reality. Život s věčně opilou matkou nikdy nebyl peříčko a ani teď, po její záhadné smrti, se to nezměnilo k lepšímu. Ve škole totiž potkává divné lidi: jsou mrtví. S pomocí své spolubydlící a lovce duchů, profesora Pierce, začne odkrývat příčinu jevů, které ji děsí. Jess brzy zjistí, že potkávání zemřelých je jen začátek…
Legendární kniha o Jaroslavu Foglarovi v novém, doplněném vydání.
Kniha o legendárním Jaroslavu Foglarovi je zatím nejhlubším a nejrozsáhlejším zpracováním daného tématu. Přináší mnoho nových unikátních nebo opomíjených faktů ze života, díla a metod spisovatele včetně neznámých či dosud nezařazených souvislostí. Výhodou autora mimo jiné je, že s J. Foglarem dlouhodobě úzce spolupracoval při vedení jeho oddílu a že díky tomu mohl čerpat z jeho osobních zápisníků i deníkových záznamů. Dílo doprovází řada pozoruhodných dokumentů, fotografií a kreseb.
Když někdo zmizí beze stopy, je to záhada sama o sobě. Ale co když po sobě zmizelý zanechá něco, co onu záhadu ještě umocní?
William Wisting přijíždí k domu Martina Haugena, odkud před čtyřiadvaceti lety zmizela Haugenova manželka Katharina. Případ se nikdy nepodařilo vyřešit. Oba muži se během dlouhého vyšetřování spřátelili, a tak Wisting Haugena v den Katharinina zmizení každý rok navštěvuje. Jenže tentokrát je dům zamčený a Haugenův telefon hluchý. Téhož dne navštíví Wistinga kriminalista Adrian Stiller z Kriposu – případ Kathariny Haugenové souvisí s jiným podivným zmizením.
Útěk jednoho muže ze Severní Koreje
Masadži Išikawa, po otci Korejec, po matce Japonec, strávil celý svůj život s pocitem, že nemá vlast. Když mu bylo třináct, celá rodina byla repatriována z Japonska do KLDR. Otce zlákaly sliby o řadě pracovních příležitostí, bezplatném vzdělání a lepším společenském postavení. Otevřeně líčí svou bouřlivou výchovu v dětství, třicet šest brutálních let strávených v totalitním režimu Severní Koreje, útěk, při němž málem přišel o život, a nakonec problémy, s nimiž se musel vypořádat po návratu do Japonska.
Román, který patří na samý vrchol české historické prózy
Kniha popisuje život slavného italského sochaře, malíře a architekta Michaela Buonarrotiho a také politickou a náboženskou atmosféru přelomu 15. a 16. století. Kromě italských renesančních osobností román vykresluje také dobové poměry v církvi, která je pevně spjata se šlechtou. Autor tento slavný životopis vytvořil na počátku 2. světové války. Na pozadí rozsáhlé fresky renesančního života v Itálii a jejího dramatického politického dění zachytil svrchovaný tvůrčí i lidský zápas o svobodu a důstojnost.
Druhý díl dobrodružné série Tromby ve stylu foglarovek
Jedenáctiletý Edwin zmizel! Jeho kamarádům Anežce, Viky, Ptáčkovi a Klárce je jasné, že to nějak souvisí s profesorem Žeberou a zápisníkem, který by v nepovolaných rukou proměnil šumavské hvozdy v kamennou poušť. Nezbývá než se pustit do pátrání na vlastní pěst. Parta dětí však nebude hledat jenom Edwina, ale i průchody do tajemného světa Trombů. Stopy vedou k záhadnému pokladu a také k dávnému přátelství, které se za podivných okolností rozpadlo.
Když nesmrtelnost není dar, ale prokletí.
Ráchel má problém: nemůže zemřít. Její současné potíže – skomírající podnik, dospělý nezaměstnaný syn a mrtvý manžel – jsou ničím oproti tomu, co zažila za posledních dva tisíce let. Od chvíle, kdy v Římany okupovaném Jeruzálemě zaplatila svou smrtelností za to, aby mohl žít její syn, zkusila už všechno, aby mohla pokojně odejít z tohoto světa. Když se však Ráchelina vnučka Hannah pustí do převratného výzkumu v oblasti DNA, svitne jí nová naděje…
Největší cestovatelské dobrodružství od dob Honzíkovy cesty!
Mladý student Ladislav Zibura v létě 2014 hodil batoh na záda a vydal se na pouť do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Těšit se můžete na vyprávění kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.
Mrazivý thriller, po jehož přečtení budete chtít vyhodit váš smartphone
Mladá Francouzka Moira pracuje v oblasti nových technologií. Když se kvůli vývoji nového softwaru ocitne v hongkongském digitálním gigantu Ming, má pocit, že ji někdo stále sleduje. Mezi zaměstnanci firmy rychle narůstá počet násilných úmrtí a Moira zjišťuje, že svoboda pod taktovkou algoritmů je pouze krutá iluze. Znepokojující thriller o zneužívání moderních technologií ukazuje nejtemnější stránky digitálního světa. Není to dystopie – už se to děje.
Na cestě za svobodou!
Hudba, kapela, kamarádi a housle. Timea moc dobře ví, co je pro ni v životě nejdůležitější a kam to chce dotáhnout. To by ale nesměla mít ty nejpřísnější rodiče na světě, kteří jí určují, co má dělat, kam chodit a s kým se stýkat. Příkazy a zákazy jsou každodenní realitou jejího života. Takže když se jí naskytne příležitost vydat se se školou na několikadenní výlet do Berlína, neváhá ani vteřinu. Ovšem místo divokého večírku plného nespoutané volnosti ji čeká zážitek, na který nikdy v životě nezapomene.