Albatros Media a jejich listopadová revoluce

texture 1504364 1280 1 7
Kulaté 30. výročí od Sametové revoluce bohatě oslavují i jednotlivá nakladatelství. Novinek na toto téma vychází opravdu dostatek. I Albatros Media chce přispět svou trochou do mlýna, a proto na následující dny chystá hned pětici knih o této události. Pojďme si je představit.

Máme holý ruce 1

Sametová revoluce z pohledu studentky

Československá socialistická republika, rok 1989. Magdaléně je čerstvých 17 let, chodí do 4.B na pražském gymnáziu, touží po lásce, ale ještě víc po tom žít ve svobodné zemi. Bojí se policejních obušků, ale přesto chodí demonstrovat a Václav Havel je jejím hrdinou. Pak přijde Sametová revoluce. “Máme holý ruce” je autentický deník studentky z doby převratu, ale zároveň i historický román, ve kterém jsou popsány události tak, jak se skutečně staly.

sametová revoluce emmert

Výpravná publikace k jednomu z klíčových okamžiků našich dějin

Sametová revoluce v roce 1989 představuje jednu z nejvýznamnějších událostí v našich novodobých dějinách. Unikátní publikace provází všemi jejími klíčovými momenty. Detailně představuje, jaká byla situace v Československu před rokem 1989, co předcházelo 17. listopadu i jak probíhala samotná revoluce. Na více než pěti stech dobových snímcích zachycuje tehdejší atmosféru i jednotlivé aktéry. Umožňuje tak znovu poznat události, které otevřely Československu dveře novým možnostem a výzvám.

Sametová revoluce Ležák

Konec komunistické diktatury v Evropě

V roce 1989 se zhroutil totalitní systém komunistické strany nejen u nás v Československu, ale také ve většině zemí východního bloku. Kniha mapuje události předcházející těmto důležitým politickým změnám a objasňuje souvislosti. Projdeme nejen na revoluční rok 1989, ale podíváme se do jednotlivých zemí východní Evropy, jejich vztah k Sovětskému svazu, specifické verze socialismu a vzdor proti totalitě v období od konce druhé světové války.

sametová diplomacie

Dienstbier a Havel zamířili neohroženě do svobodného světa, ač jim na záda dýchala sovětská okupační vojska!

Dana Huňátová působila od 11. 12. 1989 coby vedoucí kabinetu nově jmenovaného ministra zahraničí Jiřího Dienstsbiera. V reportážní knize popisuje zákulisí čs. diplomacie od prosince 1989 do voleb v červnu 1992. Zmiňuje nejen úspěchy, ale i směry, které nakonec neuspěly. Též naznačuje kořeny politických rozporů, např. mezi ministry Dienstbierem a Václavem Klausem. Závěrečné slovo je z pera Madeleine Albrightové, která si Jiřího Dienstbiera a Václava Havla velmi vážila a s níž se autorka knihy osobně zná.

Samet 1989

Toulky koncem osmdesátých let s pamětníky známými i neznámými

Vzpomínáte si na rok 1989, kdy se na podzim naše země začala probouzet z doby nesvobody? Možná jste tento rok prožívali jako malé děti, možná jej znáte jenom z vyprávění. Ale třeba jste se taky sami účastnili demonstrací nebo aspoň napjatě sledovali dění v televizi a cítili chvění v celé společnosti. Vydejme se znovu prožít tento rok a podívejme se na tehdejší události i očima jiných pamětníků. V mozaice vzpomínek se o své zážitky podělila například Hana Zagorová, Jan Urban, Milan Lasica či Michael Kocáb.

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *