Muzeum v knize – krásný dárek nebo začátek exkluzivní sbírky

Osmičky detail
Vánoce jsou za dveřmi, ale stále ještě máte chvilku na nakupování dárků. Jestliže jste se rozhodli zakoupit nějakou exkluzivní knihu, určitě by vám neměla uniknout edice Muzeum v knize. Trochu si za ní připlatíte, ale na oplátku získáte opravdu jedinečný dárek.

Knihy v edici Muzeum v knize se pyšní velkým formátem, mnoha krásnými fotografiemi, zajímavým textem a zároveň ještě jednou přidanou hodnotou. Obsahují totiž dobové memorabilie (upomínkové předměty) nebo chcete-li dokumenty, které se vázou k danému tématu knihy. Často se jedná o publikace věnující se historii, takže vložené tiskoviny čtenáře vracejí zpět v čase.

0011885411 2d velka

Jejich vydavatel je v největší míře společnost Albatros Media, konkrétně nakladatelství Cpress. V nabídce tak momentálně nalezete třeba knihu Václav Havel, v níž je přiložena pozvánka na premiéru Zahradní slavnosti, program Občanského fóra nebo plakát Vyrozumění. Konkrétně tato kniha obsahuje celkem 30 vložených memorabilií.

Dále u Albatros Media najdete Muzeum v knize věnující se Karlovi IV. nebo Leonardovi da Vincim. Vedle dějin se ovšem podobné knihy věnují i divadlu (Divadlo Járy Cimrmana – divadlo, které se proslavilo) a často též hudbě. Čtení včetně vzpomínkových předmětů se věnuje legendám rocku Rolling Stones i Johnu Lennonovi.

V antikvariátech můžete narazit i na řadu dalších zástupců z této série. Mezi nejzajímavější určitě patří Holocaust, Sametová revoluce nebo Poklad krále Tutanchamona.

A nyní už k té horší zprávě. Za exkluzivitu těchto knih si dostatečně připlatíte. Ceny u většiny z nich začínají okolo šesti stovek, ale nezřídka přesáhnou i tisícovku. V antikvariátech se samozřejmě pohybují o něco níže a někdy můžete narazit i na velice zajímavé nabídky.

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *