Letní tipy na mrazivou a strašidelnou četbu

fantasy 2530602 1280
Máte rádi horory? Čtete Stephena Kinga, ale rádi byste poznali i jiného zajímavého autora, u kterého se budete bát? Potom si určitě přečtěte tento článek. Přichystali jsme pro vás několik tipů na hororové autory a knihy, po kterých byste se měli poohlédnout.
Clive Barker

Začněme u předního spisovatele hororu a dark fantasy Cliva Barkera. Ten je rovněž režisérem a scenáristou. Ve dvacetijedna letech založil divadelní společnost The Dog Company, ve které zpracovával své fantastické, erotické i hororové motivy, které později uplatnil i v knihách. Za nás vám určitě doporučíme duologii Imagika nebo velice populární román Hellraiser, který se dočkal i filmového zpracování.

Dan Simmons

Tento velice populární autor rád pobíhá mezi žánry, ale jeho hororové příběhy rozhodně patří k těm zajímavějším. Narodil se ve státě Illinois a první povídku uveřejnil již v roce 1982. Mezi jeho nejúspěšnější díla patří jednoznačně sci-fi Hyperion, ale i několik hororových příběhů určitě stojí za pozornost. Jedná se například o Černé léto, které vyšlo ve dvou knihách a později se vměstnalo do jedné s názvem Temné léto. Román je značně ovlivněn Kingovým TO, ke kterému ho téměř každý čtenář přirovnává. Velký úspěch slavila i série Doba mrchožroutů, která rovněž později vyšla vcelku pod názvem Hladové hry.

Joe Hill

Zapomenout samozřejmě nesmíme ani na potomka mistra hororu Stephena Kinga. Joe Hill se rozhodně potatil a přinesl několik velice zajímavých knih. Ať už jsou to Rohy, rovněž zfilmované. Nebo Vánoční říše, která se nedávno dočkala seriálové zpracování. A v neposlední řadě Ohnivý muž, který dokáže ovládat nebezpečný živel. Nutno podotknout, že některé jeho knihy se velice špatně shánějí a majitelé si je cení na slušné částky.

James Herbert

Dále tu máme dalšího britského romanopisce, který si rovněž získal velkou popularitu. Jeho v pořadí druhý román Mlha vypráví o podivné mlze, která způsobuje šílenství a šíří se díky ní vražedný amok. Potom tu máme Lovce duchů o profesionálním ghosthunterovi Davidu Ashovi. Anebo trilogii Krysy o boji mezi lidmi a těmito čtyřnohými škůdci.

Peter Straub

Nakonec nesmíme zapomenout ani na jednoho z nejvýznamnější tvůrců hororu, který se téměř staví po bok Stephena Kinga. Zároveň je to jeho blízký a mnohaletý přítel. I v tomto případě jsou některé jeho knihy velice těžko sehnatelné. Mluvím především o Ghost story, které sám Stephen King označil za jedno z nejlepších děl novodobého hororu. Vedle něj ovšem určitě stojí za pozornost i Julie Tajemství nebo Koko o čtyřech veteránech z Vietnamu, kteří jdou po stopách masového vraha.

Samozřejmě se jedná jen o zlomek autorů, kteří vám mohou nabídnout zajímavá hororová díla. V poslední době se hodně mluví i o australské spisovatelce Darcy Coates, jejíž Duch domu Ashburnů získal nejen u nás velice kladné ohlasy. A z českých autorů bych rád zmínil Kristinu Haidingerovou a její Violety, Honzu Vojtíška a jeho debut Kazatel nebo třeba slovenského řezníka Marka E.Pochu, kterému vyšla první kniha v českém překladu Oni. Rozhodně se u něj připravte na pořádnou brutalitu a zboření všech tabu. A když budete u toho, rovnou si kupte i některou z knih Carltona Mellicka III, jehož bizarnosti si rozhodně musíte přečíst.

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *