Will Boden – Dopisy od Boha

IMG 20201011 175958

„Kamkoliv se podíváš, vidíš to, co je v Tobě.

Budeš-li v srdci a v mysli mít lásku a soucit, uvidíš kolem sebe dobré lidi, kteří si zaslouží Tvé přijetí. Budeš-li věřit, že jsi hoden lásky, najdeš spoustu lidí, kteří Tě budou milovat.

Budeš-li věřit, že všechno zvládneš, překážky se před Tebou rozletí jako suché listí v podzimním větru.

Uvěříš-li, že jsi přítomen v každé situaci – v nečekaném štěstí i v bolestném neštěstí – , taková bude Tvá zkušenost.

Jsi příčinným středobodem svých životních zkušeností. Pečlivě utvářej svou přítomnost a svět se přeskupí, aby odrážel Tvou proměnu.“

To si přečtete 22. dubna, nebo kdykoliv jindy, kdy si na této stránce náhodně otevřete knihu. Dílem je to tedy věčný kalendář, dílem pak soubor 365 moudrostí, kterými si můžete libovolně listovat. Klást knize otázky a využít šustění stránek k nalezení odpovědi. Náhodné otevření vám řekne víc, než jste čekali? Pak jsou Dopisy od Boha přesně tím, co potřebujete.

Autor knihu sepsal jako podporu pro svou věřící komunitu, protože co dobrého bylo načerpáno v kostele, najednou bylo pryč ve všedním dnu. Je moc náročné žít tu posvátnou tichost a být spojen se sebou samotnými, to mi jistě potvrdí každý. A najednou začalo přibývat žádostí o podporu, emailů a stesků… a sám autor začal být zahlcený. Jeho trilogie o světě a vztazích bez stížností je sice velice úspěšnými bestsellery, ale nic z toho, co tu je neskutečně logicky, psychologicky popsáno, nepřichází samo. Vše víme – dá se říci, že se knihách nedozvíte nic, co byste sami intuitivně nevěděli, jen se rozpomínáme na moudrost, která chce být žita každý den. A ať jsou to Bowenovy fialové náramky, které nás mají udržet dál od zbytečného stěžování si, nebo tato kniha – vše jsou to metody k tomu, abychom v sobě pěstovali to dobré každý den, každý všední den.

A tak jsem za tuto knihu ráda. Vděčná… Stačí zalistovat a přichází klid.

Jakže to bylo na začátku: Jak myslíme, jací jsme, čemu věříme – to se bude dít kolem nás?

O autorovi: Will Bowen obohatil svět o program Svět bez stížností, Vztahy bez stížností a Šťastný život, který si získal miliony nadšených čtenářů. O jeho knihách se mluví v televizních pořadech, rádiích, fialové náramky, které nás udrží v nestěžovacím módu využívají i tisíce škol, firem a jiných organizací a upevňují tak pozitivní postoje v životě. A teď je tu kalendář, pár dopisů připomínající všeobecnou moudrost života. O svém tématu autor také aktivně přednáší na nejrůznějších akcích a sbírá tak další zkušenosti, které se přetavily například v tuto knihu.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2020, www.synergiepublishing.com

 

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.