Terapie masem 2 aneb černý humor po česku

moon 1859616 1280
Druhý díl Terapie masem Albrechta Smutena opět přináší slušnou porci nekorektního černého humoru, který by značná část veřejnosti odsoudila. Jestliže se nebojíte zasmát i trochu (více) drsnějším věcem, tohle bude lékem na vaší znuděnou duši.

Musím se hned na začátek přiznat, že první díl této malé knížečky jsem nečetl. Jasně, hanba mě. O to více jsem byl ovšem potěšen a překvapen, co všechno si může jeden člověk dovolit a vymyslet. V dnešní době totiž není vůbec lehké dostat se k podobně zaměřenému humoru. Nepříliš pozitivní doba spojená s pandemií a válkou tomu opravdu nepomáhá. Kdekdo se takřka bojí, že při vyřčení drsnějšího vtipu bude zavřen minimálně do Azkabanu.

Naštěstí je tu onen nenápadný člověk, který se s tím rozhodně nepáře. Z jeho dílny pochází i komiksová kočičí série Pac & Pussy. Terapie masem je ovšem trochu jiný šálek čaje. Nebojí se používat násilí, smrt, sex i drogy ve vlastní prospěch a aplikovat je ve velkém na napadení vaší bránice.

Jednotlivé krátké vtipy složené z několika nebo dokonce jen jednoho obrázku vás dostanou svým nápadem i krutostí. Dokonalé splňují rčení, že v jednoduchosti je síla. Nepřinášejí žádné zdlouhavé povídání, při němž budete usínat nudou. Většina je vlastně postavena na jednom slovu, na němž ukazují krásu českého jazyka.

Ano, troufám si tvrdit, že tuhle malou knížečku by mohly učitelky používat při výuce Homonym. Trochu teda odvážnější kantorky. Homonyma jsou totiž slova, která mají stejnou podobu, ale naprosto odlišný význam. A přestože si teď říkáte, ať vám dám pokoj s nějakou češtinou, v praxi je tohle prostě strašně zábavné jazykohraní.

Ale pozor kromě většiny krátkých vtipů tu najdete i několikastránkový příběh o Bezrukým Tommym. Právě na něm je vidět ulítlost celého projektu, který vás do sebe vtáhne a budete chtít víc a víc. Když už si budete říkat, že snad není možné vymyslet nic dalšího na podobný způsob – prásk. Je to tady.

Když si o autorovi přečtete, že spravuje facebookovou stránku reformované Satanovy církve a je fanouškem a muzikantem metalu, asi vím bude jasné, jakým směrem vítr vane. Zlo je prostě v tomto díle všudypřítomné, i když je podané vlastně docela mile.  

Co víc říct? Černý humor se po přečtení Terapie masem stane vaší hlavní láskou. Ke knížečce se budete ještě několikrát vracet, předčítat ji svým kámošům a vaše rodiče či prarodiče z ní možná trefí šlak. Nenechte se tedy hodit do depky touhle hnusnou dobou a radši se pojďte z plných plic zasmát.

 

Knihu si můžete zakoupit prostřednictvím nakladatelství Epocha.

 

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.