Tajemství veverky Čikarí

mountain lion 1055259 1280
Třetí díl young adult série Katji Brandis Woodwalker opět přináší napínavý příběh o jedincích, kteří mohou měnit podobu z člověka na zvíře a naopak. Už podle jeho názvu Hollyino tajemství je všem fanoušků této řady jasné, že tentokrát dostane o něco větší prostor oblíbená veverka Čikarí jménem Holly.

Ale nebojte se. Samozřejmě nepřijdete ani o hlavního hrdinu Caraga, jeho kamaráda Brandona nebo zákeřnou vlčí smečku. Pouze ústřední záporák Andrew Milling se dostává tak trochu do pozadí, a přestože občas jeho stoupenci vystrkují růžky, osobně se ho nedočkáte. Těšit se však můžete na záhadné loupeže a hodně podezřelou veverku Čikarí, která neváhá svým přátelům lhát. Caragovi zároveň opět znepříjemňují život vlci, a ještě jeden hodně nečekaný, ale o to hrozivější protivník.

Tahle série plná zvířat, jejich zvyků a proměn v lidi si již získala mnoho fanoušků. Nabízí vlastně takovou poučnou podobu young adult literatury, v níž se dozvíte i mnoho zajímavostí ze světa zvířat. Třetí díl podle mého tak trochu zpomalil. Po předcházející velké bitvě si Milling líže rány a dává o sobě vědět jen prostřednictvím svých spojenců. A že jich není málo.

Rozhodně to však neznamená, že by se čtenář nedočkal řady zajímavých momentů. Osobně mě hodně baví průběh dění ve škole, pošťuchování a vztahy mezi jednotlivými žáky a učiteli. Oproti klasickému zvířecímu světu se zde mohou přátelit i původní nepřátelé a vytvořit si silný vztah. Právě o přátelství a pomoci bližnímu je hodně tahle série. Ani Carag by totiž sám nedokázal přežít.

Je tu ovšem i druhá stránka, kdy mezi některými panuje přirozená rivalita. Ano zlá vlčí smečka okolo alfa samce Jeffreyho je opět zde a bude tropit pěknou paseku. Vyceněné zuby a sem tam nějaká ta bolístka se stávají skutečností.

Právě zvířecí souboje jsou jedněmi z nejzajímavějších momentů. I tentokrát se dočkáte strhující popisů a hodně nebezpečných chvilek, kdy poteče krev. A to nejen mezi zmíněnými, ale i zcela novým nepřítelem. Ten bude mít navíc dosud nepopsané schopnosti a pěkně naší populární partičce zavaří. Objeví se však i jeden nový kladný hrdina, jehož příběh navíc bude takřka srdceryvný.

Nudit byste se tedy neměli, i když jak jsem zmínil, jedná se vlastně o takovou přestupnou část. Ohromující první díly mnoha čtenářům sebrali dech a vzhledem k velkému počtu knih v této sérii prostě nejde udržet vražedné tempo od začátku do konce. Rozhodně se tím však nenechte odradit. I přesto je tenhle titul dostatečně okouzlující. 

Napomáhají tomu opět i výborné ilustrace Claudie Carls, na nichž najdete hlavní postavy ve zvířecí podobě. Nechybí u nich výrazy klidu, ale i nebezpečně vyceněné tesáky. Díky nim a opravdu krásným obálkám se celá série stane velmi pěkným přírůstkem do vaší knihovny.

Hollyino tajemství určitě opět potěší většinu fanoušků Woodwalkerů, kteří se na své oblíbence již nedočkavě těšili. Nechybí v něm klasické ingredience ze světa zvířat, zlotřilí padouši, ale i dobrosrdeční jedinci. Dojde na několik nečekaných zvratů, jen lehce naznačena opět bude i romantická linka a nebude chybět ani mnoho soubojů na život a na smrt.

Přesto si celou sérii s klidem mohou přečíst i mladší čtenáři, protože to rozhodně není žádný krvák. Naopak nabízí i poučnou biologickou stránku, která třeba vzbudí ve vašich dětech a teenagerech lásku ke zvířatům.

Knihu můžete zakoupit zde.

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *