Amanda – Kristýna Sněgoňová – série Legie

milky way 2695569 1280
Druhý díl série Legie Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové s podtitulem Amanda si tentokrát vzala na starost ta hezčí polovička z této dvojice. A oproti prvnímu zářezu svého kolegy za mě udělala krok dopředu.

Kapitán Moravec, Rus Gerasim, mimozemšťanka Aga, kuchař Giuseppe i Vodička se dostanou se svojí Kraksnou na planetu Namathé, kde se pokusí prodat chepit a zachránit lidskou ženu. Jak už ovšem bývá jejich zvykem, vše se trošku zkomplikuje. Vlastně docela hodně. Naštěstí je z průšvihu vyhrabe mimozemský mafián vypadající jako slepice. Anebo se díky němu dostanou do ještě většího?

Už první díl s názvem Operace Thummel ukázal, jakým směrem se tentokrát budeme ubírat. Trochu netradičně jsme se s oblíbeným řezníkem z Bruntálu podívali do vesmíru a sledovali několik přeživších lidí, kteří se rozhodli vzepřít mocným mimozemským potvorám. Pokračování začíná přibližně v místech, kde jsme minule skončili, přesto ho lze teoreticky číst i samostatně.

Četl jsem hned několik názorů, že je Amanda vlastně typická Kotletovina. No nechci její autorce ubírat nějaká práva (tím spíš, když se o to údajně postará sám její kolega), ale opravdu tu máme příběh v podobném duchu. Na první pohled byste od sebe jejich styly možná nerozeznali, na ten druhý však můžete objevit drobnější rozdíly.

Kristýna si podle mého daleko více vyhrála s postavami a celkově s veškerým prostředím. Děj se odehrává na jedné planetě, obývané mnoha mimozemskými padouchy. Pro lidskou populaci to rozhodně není ráj ve vesmírů, naopak by se jí měli zdaleka vyhnout. To ovšem naši hrdinové neudělají a budou za to možná pykat.

Jen z popisů jsem získal k obyvatelům tohoto nehostinného kraje velkou averzi a některá místa mě asi budou strašit ve snech ještě hodně dlouho. Vyprávění je hodně barvité a v hlavě se vám díky němu okamžitě začnou objevovat obrazy, které nebudou příliš pěkné. I jednotlivý tvorové na vás budou působit naprosto fantasticky. Najdete tu ženy s šesti prsy, překrásnou lidskou holčinu vychovanou zvířaty a samozřejmě řadu padouchů, kteří se snaží zbavit lidského odpadu. Asi nejpůsobivější scény se odehrávají v místní zoo, která nevypadá moc podobně jako naše Trojská. Dostanete se tu do opravdu temných zákoutí a uvidíte nevídané.

Jinak se můžete těšit na trochu peprnější výrazy, maličko erotiky, ale především hodně akce. Střílení a bitky zde jsou na denním pořádku a jako zbraň se může použít takřka cokoliv a kdokoliv. Hlavní hrdinové jsou někdy až trošku pobožšťování, ale je to sci-fi, tak co. Nudit se tedy rozhodně nebudete a budete rádi, když se na konec dostanete ve zdraví.

Celá série je teprve na začátku, ale už nyní dává tušit, že tohle bude hodně zajímavé dobrodružství. Spojením dvou skvělých autorů nakladatelství Epocha Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové vznikl zajímavý projekt, který bychom si měly užívat ještě několik let. Zbývá totiž vydat hned deset dílů, a to není zrovna málo.

Uvidíme, zda si autoři v zápletkách udrží takto smrtonosné tempo. Prozatím to celé vypadá skvěle, ale při takto dlouhých sériích vždy trochu hrozí, že se mohou objevit nějaká hluchá místa. Jestli tomu tak nebude a laťka se bude jen zvyšovat, tak se opravdu máme na co těšit.

Knihu můžete zakoupit přímo na stránkách nakladatelství Epocha.

Rovněž u nich můžete sehnat i zajímavé dárkové předměty s motivy této série jako jsou trička, hrníčky či placky.

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *