Adyashanti: Pád do milosti

IMG 20211109 105728
Milé čtení, které dokáže jak meditativně uspat, uklidnit a celkově, ten styl je o příjemném nalézání sebe samých, tak i naprosto vyburcovat mysl i duši tak, že si prostě vezmete tužku a papír a začnete si ty myšlenky, které se hrnou a hrnou, nějak psát. A urovnávat.

Těžko říci, kde a jak se budete cítit, protože u mne se to měnilo i v závislosti na náladě. Někdy to bylo jen tiché houpání a pak jsem měla po pár řádcích chuť vyskočit a poděkovat autorovi a začít něco dělat. Něco, co je v tu chvíli důležité.

A to mne baví, upřímně – asi bych se podívala po dalších knihách tohoto autora, protože byť je to kniha ryze duchovní, nenacházím v ní plytký patos, ale velmi duši relaxující pojednání. Jen někdy místo uvolnění přijde takové uvědomění, že budete chtít konat.

Podívejme se tedy do knížky?

Jak komunikujeme z pozice lehkosti, z pozice, kde se ničemu nebráníme a před ničím neobhajujeme? Jak můžeme být ochotni měnit se stejně tak, jako se mění názory? Teoreticky to může dávat smysl  – ale je něco takového možné v reálném životě?

Ano ano, mysl začátečníka. Náhodně jsem pro vás otevřena Pád do milosti a máme tu téma, které velmi dobře rozvolňuje myšlenky a dostává mne často až do stavu, kdy mi dojde, že všechno je vlastně jedno a chtě nechtě chaos utkvělých myšlenek a všeho, co jistojistě musím se stává  naprosto bezvýznamným. A když chvíli vydržím, dočkám se jasného pojetí toho, co je skutečně důležité.

Takový úklid v hlavě vám ale tato kniha udělá téměř na každé stránce. Tak tichý a klidný tón, tak jemný a vyrovnaný obsah, který se dokáže dotknout právě toho, čeho se dotknout má. Dívejme se na svět tak, jako bychom se nemuseli vůbec obhajovat, protože to mi přijde jako jedna z největších jedovatostí na světě. Proboha, proč se pořád mám před někým obhajovat? Nejsem snad hodna žití a každý den musím dělat něco, abych hodna byla? Jaký nesmysl? Pokud dítě není pokřivené výchovou a cítí se ve svém životě v bezpečí, pak by ho takové hloupé jednání vůbec nenapadlo…

A jsme u jádra, pokud se stále obhajuji, možná se necítím v bezpečí. A co mohu udělat, aby se to změnilo?

Popravdě, Pád do milosti je kniha, která jistě právem vyšla již v druhém vydání, protože mi maličko připomíná všechny ty převelice hladivé a moudré knihy s univerzální moudrostí, jež překoná věky. A knihy, které si můžete otevřít na jakékoliv stránce a vždycky v nich najdete něco, co si právě potřebujete přečíst.

A nemusí to být ani synchronicita, protože to, co se tu píše, je dobré si utvrzovat dnes a denně.

Je to:

  • Miloučné čtení na večer, příjemné uklidnění
  • Přátelská kniha pro náhodné otvírání
  • Pro mlsání, chcete-li potěšit duši a ujistit se, že svět je ještě v pořádku

 

Protože svět je ještě v pořádku.

Adyashanti (jehož  jméno znamená „prvotní mír“) vyzývá všechny, kdo hledají mír, aby si uvědomili, že to je možné. Učit se začal na výzvu své zenové učitelky, u které studoval čtrnáct let. Od té doby je průvodcem lidí do skutečné přirozenosti. Je autorem řady knih, které zatím v češtině nevyšly a které se zabývají nedualistickým učením. Narodil se v severní Kalifornii, žije se svou ženou Annie u sanfranciského zálivu, kde také učí, vede satsagy, víkendové semináře. www.adyashanti.org

Knihu vydalo nakladatelství Synergie, 2021, www.synergiepublishing.com, druhé vydání

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *