Výstava KOMenský v KOMiksu uctí památku Učitele národů

01 20200130 komensky v komiksu 1
V rámci připomenutí 350. výročí od úmrtí Jana Ámose Komenského můžete navštívit vernisáž a následnou výstavu s názvem KOMenský v KOMiksu. Mezi členy týmu této expozice patří Jiří W. Procházka, Klára Smolíková, Lukáš Fibrich a další.

Výstava vás velice originální komiksovou formou provede hlavními životními událostmi, dílem a odkazem Učitele národů. Samotný příběh sepsala Klára Smolíková, která je známá nejen svými pohádkovými knihami, ale právě i velkým množstvím výstav či besed. V její tvorbě naleznete řadu knih na téma husitství, ale třeba i historie knihovnictví. Rozhodně tedy tento text dostala za úkol sepsat ta správná osoba. Kreslíř komiksu Lukáš Fibrich se ovšem činil neméně horlivě a díky tomu se nabízí návštěvníkům opravdu zajímavá kombinace poučení a zábavy. O organizaci a produkci se postaral Jiří W. Procházka, rovněž populární spisovatel. Mezi dalšími členy tvůrčího týmu najdete Andreu Koblasovou, Jiřího Beneše, Richarda Vlasáka a další. 

Vernisáž a výstava se uskuteční v Národním pedagogickém muzeu a knihovně Jana Ámose Komenského od 17 hodin. Koná se pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a ve spolupráci s Unesco.

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *