V pátek bude pokřtěna duchařská kniha romských autorů

78127826 2518994451488065 7030735011124871168 o
Slavnostní křest povídkové knihy O mulo! Povídky o duchách zemřelých se uskuteční již v pátek třináctého, tedy příhodně v tento nechvalně proslulý den. Můžete se těšit na setkání s autory i autorské čtení.

Jak už samotný název napovídá, jedná se o knihu plnou duchařských povídek. Mezi jejich tvůrci je řada zkušených i začínajících romských autorů, kteří píší příběhy z romského prostředí. Účastníci tohoto projektu jsou Nikola Beljajevová, Eva Danišová, Monika Duždová, Irena Eliášová, Olga Fečová, Ilona Ferková, Erika Godlová, Jana Hejkrlíková, Jan Horváth, Brigita Horváthová, Judita Horváthová, Rena Horvátová, Dana Hrušková, Mária Hušová, Iveta Kokyová, Renata Kováčová, Eva Kropiwnická, Stanislava Miková, Stanislava Ondová, Květa Podhradská a Daniela Obšasníková, která není etnickou Romkou, ale mezi Romy strávila část svého dětství.

Představení knihy bude probíhat v Hlavním sále Kampusu Hybenská (Hybernská 4, Praha 1, Budova E) a od 19:00 ho bude živě přenášet První romská televize ROMEA TV. Můžete se těšit i na speciální kmotru v podobě herečky Báry Hrzánové nebo ilustrátora Martina Zacha.

Autorské čtení začíná v 17:30 a následné uvedení knihy v 19 hodin. Vydává nakladatelství Kher. Více informací naleznete na odkazech níže.

http://www.kher.cz/

https://www.facebook.com/nakladatelstvikher/

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *