Shari Lapena přijede na Svět knihy 2020

paper 1990111 1280
Pražský knižní veletrh Svět knihy přivítá v příštím roce kanadskou spisovatelku thrillerů Shari Lapenu. Její knihy u nás vydává Euromedia Group, zatím posledním titulem je nedávno vydaný Nevítaný host.

Autorka Shari Lapena debutovala na literární scéně teprve v roce 2016, jedná se tedy o poměrně novou autorku. Hned její první kniha The Couple Next Door (česky Manželé odvedle) se stala psychologickým thrillerem roku a byla přeložena do 35 jazyků. O rok později následoval román A Stranger in the House (česky Někdo cizí v domě) a v loňském roce An Unwanted Guest, u nás pod názvem Nevítaný host.

Anotace Nevítaný host

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda… Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě.

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *