Přijďte na křty nových knih Aleny Lochmannové, Václava Moravce nebo Jiřího Padevěta

texture 1504364 1280 1
Rádi bychom vás pozvali na trojici literárních akcí, konajících se v literární kavárně Academia na Václavském náměstí. Potěší zejména fanoušky tetování, oblíbeného novináře a moderátora Václava Moravce i čtenáře zajímající se o druhou světovou válku.

Nová kniha Aleny Lochmannové Tělo za katrem bude pokřtěna hned v pondělí 14. září v 18 hodin. Kmotrem knihy bude novinář a etnolog Martin Rychlík. Autorka v knize přibližuje skrze různorodé tělesné modifikace odsouzených ve výkonu trestu odnětí svobody, především pak tetování a jeho specifickou symboliku i skrze techniky provedení, tzv. druhý život odsouzených, stejně jako v opačné logice vysvětluje specifika tělesných modifikací ve vězeňském prostředí na základě různorodých aspektů proměňující se předvězeňské identity odsouzených v identitu vězeňskou. Publikace je doplněna o části rozhovorů, které autorka vedla s více než stovkou odsouzených a více než sedmi desítkami zástupců vězeňského personálu, o výstupy více než dvou set hodin pozorování ve vnitřních prostorách věznic, a především o autentické fotografie tetování, které autorka pořizovala.

Ve čtvrtek 17. září pokřtí svou novou knihu Proměny novinářské etiky moderátor a novinář Václav Moravec. Od 17 hodin se můžete těšit nejen na jeho vyprávění o tomto titulu, ale i kmotry Barboru Osvaldovou (Pedagožka a publicistka), Martina Milana Šimečka (novinář a spisovatel) a Marka Váchu (etik a teolog). Narušování soukromí, fenomén turbonews, takzvaná žurnalistika šekové knížky, klamání či nekorektní referování o nejnovějších medicínských objevech, to jsou jen některé z témat, kterým se tento titul věnuje. Václav Moravec ve své monografii představuje novinářskou etiku jako součást aplikované etiky a analyzuje eticky sporné oblasti činnosti novinářů.

Do třetice si určitě nenechte ujít ani křest knihy Jiřího Padevěta Krvavý podzim 1938. Uskuteční se v úterý 22. září od 17 hodin a kmotrem se stane ředitel Muzea Policie České republiky Radek Galaš. Oblíbený tvůrce řady historických knih Jiří Padevět se v tomto titulu věnuje těšně předválečným událostem a zavede vás na známá i méně známá místa spojená s útoky henleinovců a Freikorpsu na československé bezpečnostní složky i civilisty na podzim roku 1938. Stranou pozornosti autora nezůstala ani činnost polských diverzních jednotek a polské armády proti Těšínsku, Slovensku a Podkarpatské Rusi. Kniha nekončí obsazením odtrženého území, ale líčí i pokračující násilí, zaměřené zejména proti Židům, Čechům a německým antinacistům.

Literární kavárna je součástí knihkupectví Academia na Václavském náměstí 34 v Praze. Jednotlivé knihy budou k zakoupení přímo na místě nebo si je můžete objednat v eshopu nakladatelství Academia.

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *