Představujeme nakladatelství Knihy Fenix

texture 1504364 1280 1
Rádi bychom vám představili jedno z nejnovější nakladatelství jménem Knihy Fenix. I přes poměrně krátkou dobu působnosti již stačilo vydat několik velice zajímavých knih a velice srdnatě bojuje o zájem čtenářů ve velké konkurenci na literární scéně.

Knihy Fenix jsou nezávislou edicí malého rodinného nakladatelství, které vzniklo v letošním roce, tedy 2019. Nezávislý redakční tým se chce věnovat zejména překladové literatuře, ale nebojí se sáhnout ani mezi nadějné české autory.

Jedním z hlavních poznávacích znamení jsou překrásné malované obálky, kterými se snaží získat plusové body nad konkurencí. Jedním z jejich původců je Jiří ARBE Miňovský, kreativní grafik, ilustrátor a tvůrce komiksů.

Mezi jejich díly najdeme třeba knihu Spoluviníci od Jany Vagnerové, která nedávno navštívila Českou republiku. Jedná se o ruskou autorku s českými předky.

Spoluvinici PREBAL
 
Anotace:     

Psychologický román Spoluviníci vypráví o devíti dlouholetých přátelích z Ruska, kteří odjedou na zimní dovolenou do do České republiky do hotelu na vrcholku zasněžené hory. Znají se celou věčnost, jsou úspěšní, na první pohled šťastní a těší se, jak si pobyt pořádně užijí. Ale po proflámované noci zjistí, že jsou vinou ledovky odříznuti od okolního světa, lanovka nejede, elektřina nefunguje a venku řádí sněhová vánice, a hora je tudíž zcela nedostupná. To by mohlo být skvělé dobrodružství, kdyby ovšem venku kousek od hotelu neležela jedna ze zúčastněných osob probodnutá lyžařskou hůlkou. Ostatním tedy nezbývá nic jiného než zapálit svíčky, nalít si whisky a podívat se jeden druhému do očí. Kniha je thrillerem, v němž se každý bojí především sám sebe. Detektivka, v níž není až tak důležité, kdo je pachatel. Psychologické drama, v němž všechny staré křivdy vyplouvají na povrch. Čtenář se dozvídá o propletenosti vztahů mezi jednotlivými účastníky příběhu, v němž všichni měli motiv i příležitost k vraždě. Kdo je vrahem a jaká temná tajemství ukývají všichni aktéři tohoto mrazivého dramatu?

Další knihou jsou Tvůrci osudu od Alice Shy. V tomto případě se jedná o moravskou autorku Alici Šajtorovou, vystupující pod pseudonymem. Jedná se o její debut a zároveň první díl celé ságy.

tvurce osudu final

Anotace:  

Představte si, že byste byli schopní přečíst myšlenky jakéhokoliv člověka, kterého se zrovna dotknete. Jaké to podle vás může být? Úžasné? Vzrušující?

Fantasy román Tvůrce osudu sleduje život chlapce, který je nadaný přesně takovouto schopností. Bohužel však velmi brzy zjistí, že umět lidem nahlédnout do mysli není ani úžasné, ani vzrušující, ale jednoduše děsivé. Člověku se totiž v hlavě ne vždy ukrývají zrovna hezké věci. A pokud navíc máte smůlu a narážíte na lidi s neveselou minulostí, může vám takováto schopnost dost znepříjemnit život, zvláště když nikdo jiný kolem vás žádný nadpřirozený talent nemá. Ale aby náš hlavní hrdina neměl problémů už tak dost, navštíví ho podivný cizinec, který o sobě tvrdí, že pochází ze země, o jejíž existenci nemají tušení ani ty nejpodrobnější mapy na světě. A tento neznámý po chlapci požaduje, aby s ním odešel právě do oné země, která by se podle jeho slov měla nacházet kdesi za oceánem. A odejít prý musí.

Opustí chlapec svou milovanou rodinu a vydá se do zámoří s neodbytným cizincem, který se pomalu mění v jeho noční můru? A Jak žít ve světě, kde kromě vás nikdo žádné nadpřirozené schopnosti nemá? Jak se vyhnout nechtěným vpádům do cizích myslí?

První díl fantasy ságy Tvůrce osudu je tady pro všechny milovníky temných příběhů plných nečekaných zvratů, zrady, posedlosti, bezmoci, ale i naděje na nové lepší zítřky, na nový osud.

A do třetice tu máme Smaragdové srdce od americké spisovatelky Lauren DeStefano. Ta má na svém kontě již několik knih, přičemž tato je prvním dílem z nové dvoudílné fantasy série.

Smaragdové srdce

Anotace:

Willhelmina, jediná dcera krále vládnoucímu Arrodu, nejbohatšímu království na světe, vyrůstá v utajení. Král, jenž touží ovládnout celý svět, ji skrývá, aby ji mohl využívat pro své tajné záměry. Will však touží prozkoumat země, jež leží za hranicemi panství jejího otce posedlého mocí. Král ji však odmítá kamkoliv pustit. Will se tak potají vydává pouze na nebezpečné výpravy do města. Při jedné takové výpravě je napadena, a zatímco se brání, objeví svou jedinečnou schopnost. V první chvíli je zděšená, ale poté začne zkoušet, jak je její nově nabytá síla mocná. Její experimenty nakonec vyústí v tragédii, za níž ji otec potrestá vyhnanstvím. Will odchází, aby nalezla pravdu o sobě samé a lék, který by ji její prokleté síly zbavil. Svět se však postupně ocitá na pokraji války, která by mohla mít zničující následky. Pomůže Will svému královského otci a zemi, jež se k ní otočila zády, anebo svou rodinu zradí? Fantasy román Smaragdové srce pojednává o lásce, ztrátě a ničivé síle. To vše je okořeněno nebezpečným dobrodružstvím, hledáním pravdy a komplikovanými vztahy hlavních aktérů.

Již velice brzy se navíc chystá i vydání Skleněného města, které napsal Steven Savile. Tento populární autor fantasy románů, hororů a thrillerů se podílel na scénářích k seriálům Pán času, Torchwood, Hvězdná brána nebo Sherlock Holmes. Na svém kontě má cenu Peopleʼs Book Prize, vyhrál ocenění Lifeboat Foundationʼs Lifeboat to the Stars Award a také mezinárodní cenu International Association of Media Tie-In Writers Scribe Award. Městské fantasy Skleněné město je jeho nejnovějším románem a vypadá to na hodně zajímavou novinku.

sklene mesto obalka

Anotace:

Magie je všude kolem nás. Jen musíme vědět, kde ji hledat. V roce 1924 se dva bratři, Izajáš a Seth, zamilovali do Eleanor, slibné mladé herečky z londýnského East Endu. Ta během natáčení Hitchcockova filmu Číslo třináct záhadně zmizela. Tato událost zčeřila stojaté vody poklidného londýnského života a jistou dobu se tak nemluvilo o ničem jiném než o zmizení krásné herečky – a také proslulého gangstera, jenž se ztratil týž den. O pár desítek let později už nežije téměř nikdo, kdo by si Eleanor pamatoval. Najednou však hrozí, že temné tajemství jejího zmizení vypluje na povrch a změní Londýn k nepoznání. Mladý Josh Raines se proto chystá vstoupit do světa magie a děsivých přízraků ze stříbrného plátna, do království šalby, klamu a dávných gangsterů, kteří poroučí strašlivým stvořením z jiného světa. Chystá se vejít do Skleněného města. Josh je tak vtažen do víru událostí souvisejících s Eleanořiným zmizením a posedlost krásnou herečkou, kterou si muži v jeho rodině předávají jako nechtěné dědictví, se najednou týká i jeho. Pohřbená tajemství začínají vyplouvat na povrch a léta utajená místa se pomalu odkrývají. Ve Skleněném městě na Joshe čeká všechno, o čem kdy snil a čeho se zároveň nejvíc děsí.

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *