Povídková sbírka inspirovaná covidem 19 podpoří boj proti nemoci

coronavirus 4914028 1280
Nakladatelství Prostor chystá knihu, která by bez koronavirové krize nevznikla. Za oknem – 19 spisovatelů proti covid-19 je povídková sbírka s opravdu zajímavou autorskou sestavou.

Nový koronavirus covid 19 nakazil po celém světě miliony osob a vyžádal si i tisíce obětí. Ovlivnil život většiny lidstva, a kromě zdravotní situace hodně ovlivnil i tu ekonomickou. Drtivý zásah od něj dostala i literární scéna. Zavřená knihkupectví znamenala omezení i pro nakladatelství a samotné spisovatele. Většina z tvůrců knih to ovšem nevzdala a díky tomu mohlo vzniknout i toto dílo.

Její editor Aleš Palán přišel s nápadem oslovit 19 spisovatelů, kteří napíšou 19 povídek a z celé knihy půjde 19 % na boj proti covidu 19. Název knihy je vypůjčen z povídky Lidmily Kábrtové Za oknem, v níž se stará žena paralyzovaná strachem z nákazy uzavírá do absolutní izolace. Střídají se v ní žánry od hororu, přes krimi až po fantasy.

Nejvíce vás ovšem určitě zajímá, kteří autoři se projektu zúčastnili. Těšit se můžete na jména jako Paul Auster, Bianca Bellová, Zuzana Dostálová, Pavla Horáková, Lidmila Kábrtová, Pavel Kosatík, Antonín Kratochvil, Alena Mornštajnová, Jan Němec, Jiří Padevět, Iva Pekárková, Markéta Pilátová, Martin Sichinger, Mark Slouka, Petr Stančík, Olga Stehlíková, Jan Štif­ter, Miloš Urban a Michal Vrba. Autoři ve svých textech vykreslují svět za časů pandemie z nejrůznějších úhlů, někteří se vrací do historie.

Rozhodně se nejedná o jedinou knihu o koronaviru, která v současné době vychází. Toto velice aktuální téma samozřejmě inspiruje mnohé spisovatele a podobných děl, zejména odborně zaměřených určitě bude přibývat.

Odkaz na knihu na stránkách nakladatelství Prostor

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *