Nová kniha od autora Retra ČS se bude věnovat džínům

72334714 10159915159609572 4055340298778181632 n
Všichni nadšenci do retra se brzy dočkají další knihy od Michala Petrova, který má na svém kontě již tři knihy z edice Retro ČS. Nejnovější titul ponese název Jeans Story a jeho zaměření je tím pádem jasné.
Anotace:

Džíny a rokenrol jsou mocnější než Rudá armáda, řekl kdysi francouzský filozof Régis Debray a je fakt, že zatímco armáda s rudou hvězdou z Československa odtáhla, džíny zůstaly. Při jejich invazi nebyly vidět hlavně pušek, nýbrž pačesaté hlavy prvních odvážlivců. Žádné zákazy téhle vlně nedokázaly učinit přítrž, žádná překážka nebyla dost vysoká, aby ji modré nohavice nepřekročily. Ani v Československu, ani jinde ve východním bloku, jak dokazuje Michal Petrov ve své poslední knize.

I přes společné jmenovatele psaly džíny svou indigovou barvou v každé zemi socialistické Evropy jiný příběh. Ačkoliv tenhle evergreen módy dnes vnímáme absolutně samozřejmě, kdysi ztělesňoval pro drtivou většinu mladých sen, který často zůstal nenaplněný celé roky. Co byli ochotni pro něj podstoupit a riskovat? Jaké byly cesty pašeráků, překupníků a veksláků? Kde se vůbec celá ta modrá posedlost zrodila? A proč musí nést kniha Jeans Story. Retro Blue anglický název?

V úterý 19. listopadu bude kniha navíc slavnostně pokřtěna v knihkupectví Luxor na Václavském náměstí. Jejím kmotrem se stane herec Jaromír Hanzlík.

https://www.facebook.com/events/2604483059574938/

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *