Nakladatelství Metafora zavítalo do Knihkupectví na Bylinkovém náměstí

texture 1504364 1280 1
Nakladatelství Metafora vydalo další knihu z nové edice 7lásky. Tentokrát se jedná o Knihkupectví na Bylinkovém náměstí, jejímž autorem je Éric de Kermel.

Tento francouzský spisovatel prožil mládí v Maroku a Jižní Americe. V dospělosti se vrátil do rodné Francie, kde se svými texty angažuje v oblasti ekologie a humanismu. Éric de Kermel je ženatý a má čtyři děti.

Jak už ze samotného názvu vyplývá, ústředním prostředním děje je malebné knihkupectví, ve kterém se odehrává životní příběh Natálie a Nathan. Koupit si knihkupectví byl Nataliin sen a nyní se v něm snaží udělat oázu klidu pro všechny čtenáře a knihomoly.

Anotace:

Natálie a Nathan vychovali dvě děti a ocitají se ve věku, kdy je důležité společně začít novou životní etapu, a tak se rozhodnou pro odvážný krok – opustí Paříž a zamíří do půvabného středověkého městečka Uzès na jihu Francie, kde Natálie, původně profesorka francouzštiny, koupí malé knihkupectví. Tím si splní svůj dávný sen – žít mezi knihami.

Se svou velkorysostí, empatií a životním elánem dokáže Natálie rychle porozumět všem, kdo vcházejí do dveří jejího obchůdku. Stává se jejich důvěrnou posluchačkou a svého druhu „apatykářkou“, která namísto léčivých bylin a čajů ordinuje svým „pacientům” knihy na míru.

Knihkupectví na Bylinkovém náměstí ožívá příběhy Natáliiných zákazníků – ať už to je mladá dívka Cloé s velmi přísnými rodiči, která si touží rozšířit literární i životní obzory, neúnavný cestovatel Filip nebo pošťák Arthur, který sní o životě herce…

Majitelka knihkupectví v Uzès naslouchá citlivým příběhům plným něhy, humorným i smutným životním historkám a svým zákazníkům vždy ráda doporučí, která kniha je pro ně právě teď ta pravá. Z kouzelného knihkupectví na náměstí s platany na vás dýchne atmosféra půvabného jihofrancouzského městečka, kde z každé všední drobnosti čiší vyhlášené francouzské umění žít neboli „joie de vivre“.

Vyprávění Érica de Kermel je poctou knihám, čtenářům a knihkupcům. Knihy a vztahy k nim jsou součástí příběhu, který je plný odkazů na známé i méně známé knížky, mezi nimiž si určitě vyberete tu svou.

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *