Na festivalu Svět knihy bude i HumbookStage

HumbookStage
V rámci literárního festivalu Svět knihy bude v Gauči na pohovce (bývalá Tiskárna na vzduchu) opět i HumbookStage, která je určená především fanouškům young adult. Přinášíme vám soupis, co v tomto roce tato scéna přinese.

Asi nejzajímavější částí programu bude křest knihy Zmizení Sáry Lindertové od Kateřiny Šardické, která se stala vítězkou posledního ročníku literární soutěže Hvězda inkoustu. V rámci předcházejícího programu vystoupí i spisovatelé Petra Slováková, Pavel Bareš a Jan Tomeš. Odkaz na událost na Facebooku najdete zde.

Celý program HumbookStage:

10:30–11:30

Nástrahy překladu fantasy aneb kolik fantazie je k tomu potřeba?

Fantasy knihy jsou oblíbeným čtivem a také výtečným zdrojem nejrůznějších novotvarů, všeříkajících jmen a názvů i kreativních hrátek se slovy. Zkušené překladatelky Veronika Volhejnová, Jana Jašová a Alžběta Kalinová budou diskutovat o tom, s jakými nástrahami se při překládání fantasy musí potýkat.

11:45–12:45

Jeden příběh, mnoho podob – čtení v době digitální

Někdy už se kniha do kabelky nebo batohu prostě nevejde… Přijď se seznámit s novými formami čtení (nejen v mobilu) a také s tím, jak můžeš v dnešním digitálním světě příběhy vytvářet. Chat fiction v appce Storki, e-knihy, audioknihy, seriálové real-time čtení s appkou StoryMe a ještě mnohem víc…Těšit se můžeš na autory a autorky jak ze Storek (Martina Krausová), tak ze StoryMe (Alžběta Bílková a Martin Bečan). A o výhodách e-čtení v mobilu se dozvíš od Zuzky Strachotové.

13:00–14:00

Cestou necestou aneb cestovatelský battle

Jsou tři, nic je nezastaví a mají hlavy plné bláznivých nápadů. Cestovatelé Monika Benešová, Tomáš Vejmola a Matěj Balga prošli a projeli kus světa a na svých cestách nasbírali opravdu netradiční zážitky. Kolikrát během 100 km se rozbije tuk-tuk? Kolikrát spadne řetěz z kola? A kolikrát náplast z paty? Jak (ne)cestovat a jak si užít ta nejlepší dobrodružství?

14:15–15:15

Zlý a ještě zlejší aneb záporáci versus hrdinové

Co si budeme nalhávat, všichni máme slabost pro záporné hrdiny. Proč jsou často tak populární a dokážou změnit děj knihy, třeba i nečekaným směrem? Jasný názor na to mají spisovatelka Zuzka Strachotová a členky HumbookTeamu Míša Faktorová, Marky Forejtová a Anna Kratochvílová. Ty nejznámější, nejzákeřnější a zároveň nejvíc okouzlující záporáky budeš mít možnost hned na místě ohodnotit i ty. Kdo vyhraje pomyslnou hitparádu zla?

15:30–17:00

Young blood v young adult

Na literární scéně jsou stále ještě nováčky, ale jejich knihy rozhodně stojí za pozornost. Seznam se s mladými a nadějnými autory a zeptej se jich na všechno, co tě zajímá nejen o jejich knihách, ale i o tom, jak vlastně knihu napsat a vydat. S kůží na trh půjdou Petra Slováková, Pavel Bareš a Jan Tomeš. Společně s youtuberem Lubošem Kulíškem také pokřtíme novinku Kateřiny Šardické, která se stala vítězkou 2. ročníku literární soutěže Hvězda inkoustu.

 

Celý den

Workshopy s Potterfan

 

Miluješ svět Harryho Pottera? Přijď si vyzkoušet kouzelnický vědomostní kvíz o věcné ceny, vyrob si knižní záložku s tematikou Harryho Pottera a mnoho dalšího.

Na akci spolupracují nakladatelství CooBoo, Fragment, CPress, Motto, Paseka a Host.

Na podzim se samozřejmě můžete těšit i na HumbookFest, který opět přiveze několik zajímavých českých i zahraničních autorů.  

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *