Miroslav Žamboch skončí na Pankráci

detail.1119189516.1581520748
Ve středu 26. února se uskuteční v Knihy Dobrovský OC Arkády Pankrác autogramiáda populárního fantasy spisovatele Miroslava Žambocha. Přijďte si nechat podepsat posledního Baklyho nebo pokecat o filmu Drsný spasitel.

Miroslav Žamboch se narodil v roce 1972 v Hranicích na Moravě. Už v 17 letech napsal na chmelové brigádě první povídku, která ovšem zůstala v propadlišti dějin. První publikovaná povídka mu tak vyšla až v roce 1995 a jmenovala se Zpověď válečníka. Navíc představila budoucího několikaknížkového hrdinu Koniáše.

Od roku 2000 už mu začínají pravidelně vycházet knihy, kterých do dnešních dnů vzniklo několik desítek. Jeho hrdinové Bakly a Koniáš si získali velkou spoustu fanoušků. Některými díly se snažil navázat na kultovního autora Jiřího Kulhánka a nutno podotknout, že se mu to podařilo se ctí. Navíc se spolupodílel i na vytvoření agenta Johna Francise Kováře. První díly s tímto hrdinou totiž sepsal s Jiřím Walkerem Procházkou. Nejnovější příběh Bakly s názvem Armáda vyšel na začátku letošního roku.

Autogramiáda se uskuteční 26. února od 17 hodin, proto určitě nedorazte. Nebudete litovat, protože Miroslav Žamboch jednoznačně patří mezi nejzajímavější autory fantasy současnosti.  

https://www.knihydobrovsky.cz/akce-a-autogramiady/detail/autogramiada-miroslava-zambocha-869

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *