Albatros Media vydá knihy o Krpálkovi, Osvětimi i debut Miroslava Krobota

Albatros Media
Společnost Albatros Media chystá na následující měsíce nejen několik lákavých autogramiád, ale samozřejmě i řadu blyštivých knižních novinek. Na tiskové konferenci pro novináře jich představili opravdu hodně a o některé se s vámi nyní podělíme.

Již tento týden se na pulty knihkupectví chystá kniha, která bude doplňovat hraný dokument V síti. V něm se tvůrci rozhodli poodhalit nebezpečí internetu. Najali si několik hereček, založili jim falešné profily s nízkým věkem na seznamce a poté sledovali, jak se jim začínají čtyřicetiletí muži sami nabízet. Kniha nabídne sérii rozhovorů nejen s dětmi, ale i se samotnými „lovci“ nebo psychology. Vychází 27. února.

Kdo chytá v síti 1

Na začátku března vyjde další z mnoha příběhů týkajících se koncentračního tábora Osvětim. Dominik W. Rettinger se tentokrát v Elizině tajemství zaměřil na nucenou prostituci a ukazuje, jak ženy museli za lepší podmínky pro život prodávat i vlastní tělo. Autor navíc přijede knihu osobně představit do Prahy. Datum vydání je 12. března.

Elizino tajemství

Kapela Spirituál Kvintet se dožila 60 let, a to už si zaslouží pořádnou oslavu. Příběh nejznámější české folkové kapely sepsal kapelník Jiří Tichota a můžete v něm sledovat nejen jejich hudební kariéru, ale i proměny doby a prostředí. V letošním roce skupina ukončuje svoji aktivní činnost, proto by vám tato publikace rozhodně neměla uniknout. Datum vydání je naplánován na 9. dubna.

Spirituál kvintet

Muzeum nesplněných snů od Elizabeth Buchan nabídne příběh Angličanky Laury, která přijíždí v roce 1985 do Československa a střetává se zde s nemilosrdným komunistickým režimem. Své prožitky potom vloží do Muzea nesplněných snů, kde budou připomínat její nesplněné naděje a ztráty. Datum vydání je naplánován na 23. dubna.

Elizabeth Buchan and Museum of Broken

Ondřej Neff jednoznačně patří k nejvýznamnějším českým autorům sci-fi. V chystané knize Barbora a zlatý robot se snaží svým poutavým příběhem zaujmout především děti, ale určitě se ho chytne i nejeden dospělák. O ilustrace se navíc postaral Karel Jerie, takže se můžete těšit na velice zajímavé dílo. Hlavní roli zde hraje blízká budoucnost, v níž lidstvo kolonizuje vesmír. Datum vydání je naplánován na 27. dubna.

Polský novinář Michal Zablocki se v knize Zemský ráj jen na pohled trochu opírá do České republiky a rýpe do zdejšího rasismu, alkoholismu či korupce. Autor čerpá z vlastních zkušeností, které nasbíral během svého působení v Praze. Jeho úvahy se vám nemusí líbit, ale rozhodně byste se nad nimi měli zamyslet. Datum vydání je naplánován na 30. dubna.

Hned dva tituly ze série nově zpracovaných knih Jaroslava Foglara by měli vyjít 11. a 13. května. Bude se jednat o druhý díl volné trilogie legendárních Rychlých šípů, který nese název Stínadla se bouří. Ilustrace k němu opět zpracoval Jiří Grus. A druhou knihou pro milovníky Foglarovek bude Boj o první místo, který poukazuje na problémy šikany a napjatých vztahů v kolektivu náctiletých. O jeho ilustrace se postaral Jaromír 99, kreslíř a člen kapely Priessnitz.

big stinadla se bouri komiks Nmj 165260

Další kniha úspěšné české autorky Radky Třeštíkové ponese název Jako když foukneš do pěny a můžete se těšit na psychologický portrét ženy, prožívající náročnou životní situaci. Příliš mnoho se o této knize zatím neví, ale jedno je jisté. Stejně jako její ostatní tituly určitě zaujme široké publikum, a pravděpodobně se stane bestsellerem. Datum vydání je naplánován na 14. května.

Populární herec a režisér Miroslav Krobot se chystá na vydání své literární prvotiny. Nečíst nabídne povídky, útržky a úvahy, při kterých poznáte osobnost, životní cestu i zájmy tohoto tvůrce. A určitě neberte její název doslova a přečtete si ji. Datum vydání je naplánován na 14. května.

Michel Houellebecq patří mezi nejznámější francouzské autory současnosti. Jeho Eseje vám přinesou sborník krátkých textů, ve kterých potvrzuje svou pověst jednoho z nejoriginálnějších hlasů současné literatury. Datum vydání je naplánován na 20. května.

Olympionik Lukáš Krpálek se spojit se spisovatelem Martinem Jarošem, aby společně sepsali životní příběh tohoto významného českého judisty. Jeho první autobiografie vás provede krok za krokem kariérou, o které si může většina ostatních sportovců jen zdát. Blíže rovněž představí japonské bojové umění judo, které je u nás velice oblíbeným sportem. Datum vydání je naplánován na 28. května.

Příběh narkomanky Katky dokázalo viděl v dokumentu Heleny Třeštíkové téměř každý Čech. Její drogová závislost měla sloužit jako odstrašující příklad, který není hodný následování. Po dotočení dokumentu ovšem rozhodně neskočil. Michael Třeštík se ho rozhodl celý zmapovat až do jara loňského roku. Navíc je doplněn fotografiemi Tomáše Třeštíka, takže si ho rozhodně nenechte ujít.

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *