Albatros Media chystá biografie Havla či Basikové, ale i polskou reportáž nebo dalšího Saturnina

image
Zúčastnili jsme se novinářské merendy společnosti Albatros Media, která se věnovala aktuálním novinkám i chystaným knihám. První článek vznikl pro Kulturu 21 a prezentoval desítku tipů na čtení. Druhou polovinu aktuálních titulů, ale i budoucích novinek jsme se rozhodli představit čtenářům Lukbook.

Novinářem v Číně

Začneme knihami, které už si můžete v současné době zakoupit. Novináře Tomáše Etzlera jste měli možnost poznat díky jeho knižnímu rozhovoru s Jindřichem Šídlem. Tentokrát v autobiografické publikaci Novinářem v Číně mapuje dekádu svého života, kterou působil v Asii. Připravil z ní stovky reportáží a zažil spousty lidských příběhů. Nyní přináší další zajímavý pohled na tuto totalitní komunistickou zemi.

Opravdové zločiny

Lucie Bechynková je moderátorkou Evropy 2, zároveň je však i spoluzakladatelkou podcastu Opravdové zločiny. Jak už samotný název napovídá, věnuje se reálným proviněním, které jsou často velice napínavé. Nyní se rozhodla nejzajímavější témata zpracovat prostřednictvím stránek knihy, jenž vás vezme do nejtemnějších koutů lidské duše. Doplňuje ji zasvěcený pohled kriminalisty, vězeňského dozorce i právničky.

Prokletý kraj

Michaelu Klevisovou si domácí čtenáři oblíbili jako autorku detektivek s vyšetřovatelem Josefem Bergmanem. Ten tentokrát zůstává stranou a ani celá kniha Prokletý kraj není klasickou detektivkou. Daleko více se soustředí na mezilidské vztahy v prostředí sousedícím s národním parkem a vojenským prostorem. Vydejte se do krásného Pošumaví a poznejte vesničku Jelení hora s dosti temnou minulostí.

Žárlivost a jiné povídky

I Jo Nesbø přišel s něčím novým. Jeho první sbírka kratších textů s názvem Žárlivost a jiné povídky se věnuje nevěře. Ani v tomto případě se nejedná o severskou krimi, díky níž se autor nejvíce proslavil. I přesto se dočkáte napínavých příběhů s dechberoucími konci. Jak už název napovídá, dostane se i na žárlivost, ale především si ověříte, že nevěra se nevyplácí.

Mia a Svět

V polovině září by měla vyjít kniha Mia a svět, která prostřednictvím příběhů vysvětluje dětem, jak by se měli k naší planetě chovat. Hlavní hrdinkou je Mia, která má spoustu otázek. Proč někde lidé trpí hlady, zatímco jinde se jídlo vyhazuje? Kvůli čemu se válčí? Jak ovlivňujeme přírodu a zvířata? Společně s rodiči a babičkou zjišťuje, jak by mohla planetě pomoct. Knihu napsala Barbara Nesvadbová s Lucií Mádlovou.

Saturni se představuje

Už 7. října se dočkáme i dalšího Saturnina. Nástupce Zdeňka Jirotky Miroslav Macek tentokrát seznámí fanoušky oblíbeného sluhy s jeho minulostí. Saturnin se představuje vás zavede do doby, kdy ještě nebyl všestranným sluhou. Podíváte se na jeho mladické eskapády. Zjistíte, proč mu matka dala jméno Saturnin nebo jak se dostal až do služeb svého pána v obklopení tety Kateřiny a dalších příbuzných. Ale především se budete královsky bavit.

Havel pomsta bezmocných

Polská reportáž si získala silné jméno po celém světě. Aleksander Kaczorowski se ve svém díle Havel: Pomsta bezmocných rozhodl přinést nový pohled na život našeho bývalého prezidenta a jeho dramatikou tvorbu. Představuje ho v mimořádně širokých okolnostech, a staví tak jeho osobnost do naprosto nového historického i uměleckého kontextu.

Dcery dvouhlavého draka

Druhá světová válka je i po desítkách let stále žhavým tématem. Většina knih se věnuje koncentračním a vyhlazovacím táborům, Dcery dvouhlavého draka se ovšem rozhodli zaměřit na podstatně méně propírané téma. Prostřednictvím dvaadvacetileté Američanky Anny Carlsonové se vydáme do Koreje, kde budeme pátrat po její biologické matce. Začneme přitom odhalovat příběh statisíců korejských žen, které byly za války nuceny sloužit japonským vojákům jako „ženy pro útěchu“ Knihu napsal William Andrews.

Horkou jehlou

Opět se vypravíme do Asie, tentokrát společně s Rudolfem Havlíkem. Známému režisérovi vyjde na konci října druhý dobrodružný román o cestách po Indii, Číně či Bangladéši. Autor při nich poznává lidi, které nikdo nezná a vídá věci, které bychom měli znát, ale nechceme. Někdy se dostává do nebezpečí, jindy je ohromen krásou světy. Pořád to ovšem bude velká jízda.

Když skočíš já taky

A nakonec tu máme oblíbenou zpěvačku Báru Basikovou. 18. listopadu vyjde rozšířená knižní verze jejího blogu Když skočíš, já taky. Díky ní se budete moci seznámit s touto osobností z mnoha tvářemi. Text je velice emotivní a otevřený. Kniha zachycuje její život od začátku Pandemie, kdy kvůli pauze ve zpívání začala psát blog. Vzpomíná na své dětství, hudební kariéru, ale nabízí i osobitý pohled na současné dění.

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *