Historie v Levných knihách za super ceny

auschwitz i 3671389 1280
Už dlouho jsme se v naší slevové rubrice nepodívali na Levné knihy. Dneska to napravíme a zaměříme se na knihy týkající se historie. Jestliže se zajímáte o druhou světovou válku, dějiny Prahy nebo zločinu, určitě čtěte dále. Horkým tipem jsou potom Obyčejní lidé Miroslava Vaňka za super cenu.

Holocaust a druhá světová válka obecně patří mezi historickými tématy k těm nejoblíbenějším. A uvědomují si to i knihkupci. V Levných knihách si můžete zakoupit celou řadu knih, které se této smutné době věnují. Doporučíme vám některé z nich.

Začneme švédským spisovatelem se jménem Steve Sem-Sandberg. Na e-shopu Levných knih od něj můžete zakoupit jeho nejpopulárnější román Chudí v Lodži, který se zaobírá životem v lodžském ghettu. Kniha se ve Švédsku stala rychle bestsellerem, v roce 2010 získala Cenu Augusta Strindberga a byla nominována na prestižní Cenu Severské rady. Cena je 129 Kč.

Od stejného autora potom můžete zakoupit i román Bouře a přímo na pobočkách Vyvolené, kteří vyprávějí o klinice Spiegelgrund v areálu vídeňské nemocnice Steinhof. V ní prováděli nacističtí lékaři hrůzné experimenty na dětech.

Loutkář z ghetta

Dalším zástupcem této literatury je Loutkář z Ghetta. Román od Evy Weaverové je příběhem malého chlapce z varšavského ghetta. Mladý klučina v něm začne vyrábět loutky a hrát divadlo pro místní obyvatele. To se ovšem nacistům samozřejmě nemusí líbit. Koupíte ho za 99 Kč.

Hanuš Bader

Paměti Hanuše Badera s názvem Přežil jsem to vás přenesou do známých táborů Terezín, Osvětim nebo Bergen – Belsen. Jejich autor všechny hrůzy přežil, dočkal se osvobození a nakonec se setkal i se svou láskou Inge. Kniha stojí 79 Kč.

Fotografz Osvětimi

A druhou světovou válku uzavřeme Fotografem z Osvětimi. Velice zajímavá knížka o muži, který dokumentoval vězně, popravy i obludné experimenty na lidech v nejhorším vyhlazovacím táboře druhé světové války. Dohromady zhotovil přes 50.000 snímků a kniha vám některé z nich představí. Stojí 99 Kč.

Obyčejní lidé

Nyní se přesuneme do let komunistických. Za opravdu skvělou cenu můžete koupit trojici knížek s názvem Obyčejní lidé…?! Pohled do života tzv. mlčící většiny od Miroslava Vaňka. Nabízí zejména rozhovory, ale i studii, díky nimž se vám autor snaží ukázat, jak se žilo za komunismu, zejména v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století. Cena této sady se pohybovala výrazně výše a nyní ji koupíte jen za 199 Kč.

Nejděsivější zločiny

Nejděsivější československé zločiny od Jaromíra Slušného už svým názvem napovídají, čeho se v nich dočkáme. Připravte se na příběhy jedenácti nejznámějších československých bestiálních vrahů od roku 1918 až do současnosti. Jen za 89 Kč.

A na závěr tu ještě máme několik knih z edice Zmizelá Praha. V ní můžete objevit třeba Bojiště a barikády Pražského povstání, Vojsko a vojenské objekty, Divadlo a divadelní scény nebo Sporty a sportoviště, které byly už kdysi součástí našeho hlavního města. Většina ze zástupců této řady stojí 159 Kč, ale najdete tu i Historická předměstí a okraje města na pravém břehu Vltavy za 99 Kč.

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *