Knižní projekty – Kniha do vlaku

Dovlakupokyny
Projekt Kniha do vlaku trochu připomíná oblíbené Knihobudky. V tomto případě ovšem naleznete něco ke čtení přímo na vlakových nádražích.

Celé to začalo vznikat roku 2014 v Mikulově. Zdejší městská knihovna a její vedoucí Mgr. Ilona Salajková se rozhodla přijít s tímto projektem, který jí vynesl ocenění Knihovna roku 2015 – významný počin.

Cílem je půjčování volně dostupných knih, které vám mají ukrátit dlouhé chvíle ve vlaku. Zapůjčenou knihu vrátíte v kterékoliv jiné zúčastněné stanici. Těch už je v dnešní době poměrně dost. Nacházejí se v Mikulově, Českých Budějovicích, Havlíčkově Brodě, Chlumci nad Cidlinou, Kutné hoře hl.n., Mostě, Strakonicích, Brodku u Přerova, Přerově, Slaném [1], ve Zlíně i v dalších městech. Prahu zastupují Dejvice.

Stejně jako u Knihobudek si můžete případně knihu ponechat a přinést za ní jinou. V podstatě se tedy jedná o velice podobný princip, pouze spjatý s vlakovými nádražími. Dalším rozdílem je i to, že za celým projektem stojí Městská knihovna, která pravidelně doplňuje knihy vyřazené z knihoven.

MapaKniha 1

 

Projekt se dostal i za hranice. Funguje totiž i na Slovensku nebo v Polsku.

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *