Poslední aristokratka má svůj první trailer

a fEi8GQ
Filmový snímek Poslední aristokratka, natočený podle knižního bestselleru Evžena Bočka, vstoupí už 24. října do českých kin. Konečně jsme dočkali i prvního traileru, nabízejícího ochutnávku k tomuto zajímavému snímku.

Už v roce 2015 byl tento román představen i v pražském Divadle Na Jezerce s Annou Polívkovou v hlavní roli. Samotnou divadelní hru napsal rovněž spisovatel Arnošt Goldflam. Samotná kniha dostala v roce 2012 Cenu Miroslava Švandrlíka a pochází ze série Aristokratka. Dočkala se tří pokračování – Aristokratka ve varu, Aristokratka na koni a Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka.

Režisérem filmu se stane Jiří Vejdělek a v hlavních rolích se můžete těšit na Hynka Čermáka, Tatiana Vilhelmová nebo Vojtu Kotka. Film se natáčel hned na pěti zámcích v Čechách a na Moravě. Ostatně prostředí historických staveb je dobře známé i autorovi knihy Evženu Bočkovi. Jedná se totiž o nejdéle sloužícího kastelána v České republice.

Synopse

Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo – zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií (Yvona Stolařová) a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Vilhelmová) na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek). Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář Krása (Pavel Liška). Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit. Film vznikl podle stejnojmenné knihy Evžena Bočka.

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *