Nechte se vyděsit Nočními můrami z temnot

3580 17689
Noční můry z temnot před několika dny vstoupili do českých kin a nabízejí dostatečně děsivou podívanou. Za nás je to velice zajímavý hororový snímek, který se vyplatí zhlédnout.

Film vychází z knižní předlohy s názvem Scary Stories to Tell in the Dark Treasury od amerického spisovatele Alvina Schwartze. Bohužel nevyšla v českém překladu, což je opravdu škoda. Od tohoto autora si u nás můžete přečíst pouze Triumvirát, komiksovou záležitost spojující Batmana, Supermana a Wonder Woman.

Ale vraťme se k Nočním můrám z temnot. Parta teenagerů v něm nalezne knihu, kterou nikdy neměli otevírat. Oživnou totiž díky ní strašidelná monstra, která budou usilovat o jejich život. Příběh je samozřejmě o něco komplikovanější, ale více vám už nebudu prozrazovat.

Tvůrcům se každopádně podařilo vytvořit poměrně slušnou hororovou atmosféru. Nechybí ani řada lekaček, ale především velice kvalitně zpracované nestvůry, které pocházejí z nočních můr zúčastněných. Jedním z producentů se stal i Guillermo del Toro a jeho péče je zde určitě znát.

Jestliže se tedy chcete bát a užit si vcelku zajímavý hororový příběh, určitě si nenechte Noční můry ujít. Mohou být takovým předkrmem před hlavním chodem v podobě druhé kapitoly TO, která se na nás chystá již za necelý měsíc.

Sdílej tento článek na Facebooku

Author: redakce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *